Фото і Відео
Фоторепортажі
У Києві почали демонтаж модерністської будівлі «Квіти України», роботи зупинили активісти
У Києві розпочався демонтаж будівлі «Квіти України» по вул. Січових стрільців, 49. Місцеві жителі і активісти, які виступають проти демонтажу будівлі, зламали частину паркану, і зайшли на територію проведення робіт, та заблокували роботу будівельної техніки.
Будівля на Січових Стрільців є зразком модерністської архітектури, її було побудовано у 1980-х роках як магазин-оранжерею для комунального підприємства «Квіти України». Останнім часом там розташовувався супермаркет, але він з'їхав деякий час тому. На початку літа 2021 року його обнесли парканом для реконструкції з надбудовою для розміщення офісного центру з підземним паркінгом, а 25 червня зрізали багаторічний виноград, що прикрашав будівлю. Вночі 11 липня біля будинку з'явилась важка техніка для зносу, а вранці в понеділок почалися роботи з демонтажу фасаду. Через кілька годин після початку робіт на будівельний майданчик, зламавши частину паркану, зайшли противники будівництва, зупинивши роботи. До цього часу забудовник встиг зруйнувати фасад.
Місцеві жителі і активісти, які зупинили демонтаж будівлі заявили, що вже подали заяви до Міністерства культури і в Департамент охорони культурної спадщини щодо надання будівлі охоронного статусу, оскільки воно побудовано в стилі модернізму і отримало нагороду Спілки архітекторів України як найкращий архітектурний витвір 1985 року. Забудовник, в свою чергу заявив, що планує реконструювати будівлю під офісний центр з підземним паркінгом. На ньому хочуть зробити надбудову і скляне оформлення.
«Роботи з демонтажу будівлі «Квіти України» необхідно негайно зупинити. Солідарний з позицією громадськості. Хоча забудовник відмовляється це робити і наполягає на своєму, хотів би звернути увагу, що поки є сумніви щодо законності містобудівних умов і обмежень – початок будь-яких будівельних або демонтажних робіт є неправомірним», – заявив у фейсбуці міністр культури Олександр Ткаченко.
На момент публікації активісти продовжували перебувати на території будівлі.