НОВИНИ ДНЯ: Ці 4 знаки зодіаку ненавидять, коли їм кажуть, що робити  У Росії закінчуються вертольоти для рятувальних авіаслужб — ЗМІ  Трамп ввів 25-відсоткові мита для країн, які торгують з Іраном  У Польщі готують зміни для українців: кого торкнуться нові правила  Новий заступник голови СБУ і не тільки: Зеленський затвердив кадрові перестановки  До України йде лютий мороз до -24: прогноз погоди на 12 січня  Зеленський та Буданов спланували роботу Офісу президента: чим займатимутьсявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
26.07.2021   Японія   Reuters, BBC, Getty Images, НОК України

Дві бронзи: Білодід та Рейзлін

20-річна українська дзюдоїстка Дар'я Білодід виборола бронзову медаль у ваговій категорії до 48 кг на Олімпійських іграх у Токіо. Це перша медаль для України на цій Олімпіаді та перша за часи незалежності олімпійська нагорода у жіночому дзюдо, повідомили в Національному олімпійському комітеті. У чвертьфіналі Білодід перемогла спортсменку з Португалії Катаріну Косту, проте у півфіналі поступилася японці Фуну Тонакі. Після цієї поразки українка могла претендувати лише на "бронзу" - для цього потрібно було перемогти ізраїльську дзюдоїстку Ширу Рішоні, що їй і вдалося.
Після завершення змагань Дар'я пояснила у Facebook, чому "бронзу" у Токіо зустріла зі сльозами на очах: "Коли мені було 6 років, у мене з'явилася одна мрія, яка всі ці роки була у мене в голові і допомагала долати труднощі. Я мріяла про золоту Олімпійську медаль. Я багато тренувалася, голодувала, терпіла, коли було дуже боляче, відмовляла собі у багатьох речах. Я ніколи нікому про це не розповідала, це знають лише найближчі люди, які бачили, яким важким був мій шлях. Все це заради одного олімпійського золота".
Дзюдоїстка зізналася, що після поразки у боротьбі за вихід у фінал "була пригнічена, розбита і зовсім не налаштована на боротьбу за бронзу": "Єдине, що змотивувало мене, це останні мамині слова перед виходом на татамі: "Виграй цю медаль заради мене". І я це зробила, заради неї і тата. Тому що вони заслужили цю медаль і присвячую її я їм. А мрія у мене все ще є і я нікому не дам забрати у мене її здійснення!".
Шпажист Ігор Рейзлін приніс Україні другу медаль на Олімпіаді в Токіо. Він став бронзовим призером змагань, перемігши італійця в поєдинку за третє місце. Спочатку він програвав у поєдинку, згодом зміг зрівняти рахунок, а наприкінці вирвав перемогу. Перед цим Рейзлін не зміг пробитися до фіналу, поступившись у півфіналі французу Ромену Каннону. Той у фіналі переміг угорця Гергея Шіклоші і завоював золоту медаль.
Раніше, у 2019 році, Ігор Рейзлін виграв бронзову нагороду на Чемпіонаті світу з фехтування у Будапешті в індивідуальних поєдинках шпажистів, і "срібло" у складі української команди.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
люди, пожары, обстрелы, пандемия, Динамо, корабли, город, общество, культура, Новый Год, учения, карантин, природа, уикенд, женщины, ВМС, политика, #Євромайдан, Шахтер, терроризм, медицина, соревнования, фестивали, мир, стихийные бедствия, ВСУ, протесты, митинги, искусство, Зеленский, Порошенко, Верховная Рада, пейзажи, туризм, мода, акции, Війна, автомобили, Киев, Дмитрий Дятлов, футбол, ЗСУ, традиции, передовая, фотопроект, экология, Россия, Польша, джаз, архитектура, Александр Зубко, церковь, суд, НАТО, Сергей Смоленцев, военная техника, Одесса, путешествия, Україна, животные, авиация, сборная Украины, Велика Британія, война, дети, Киевщина, Китай, пляжи, Нацгвардия, Путин, марш, столкновения, коронавирус, Донбасс, живопись, зима, США, технологии, юмор, фотоконкурсы, портрет, праздники, Київ, спорт, история, полиция, выставки, самолеты, оккупация, дизайн, Бахмут, ДСНС, солдат, Париж, выборы, фотоподборки, Майдан, музыка, Львів, фотография