НОВИНИ ДНЯ: На вихідних трохи потеплішає, буде сонячно і переважно без дощів  Ліквідація капітана Транковського у Криму: як реагують окупанти — речник ВМС Україн  Створення ядерної бомби в Україні суттєво не змінить ситуацію на фронті, - Подоляк  До України суне антициклон: як зміниться погода вихідними  Подоляк: угода про мир з Росією неможлива, лише примус її до миру  Лавров образився на "дружні країни": відмовилися заправляти його літак  Маск почав дратувати оточення Трампа. NBC News дізнавсь причинувсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
22.09.2021   Львів, Україна   Facebook/ Oleg Samchuk

«Ми це зробили!»: перша в Україні трансплантація легень і перша трансплантація серця дитині

У Львові медики вперше в Україні здійснили операцію трансплантації серця 13-річному хлопчикові, крім того, було проведено операцію пересадки легень 56-річному львів’янину.
Про це у Фейсбуку повідомив генеральний директор Клінічної лікарні швидкої допомоги Львова Олег Самчук:
«Ми це зробили!!! Перша в Україні трансплантація легень і перша трансплантація серця дитині! За ОДИН день ми у Львові виконали ДВІ унікальні для нашої країни операції.
Крім того вилучено рогівку, яку плануємо трансплантувати у четвер. Останньої у Львові посмертно не пересаджували останніх 20 років. А також трансплантовано дві нирки і печінку - із серцем і легенями п’ять органів за один день.  
Ми довго готувалися, щоб втілити це в життя! І, без перебільшення, на ці події вся Україна чекала багато років!
Наш донор - 54-річний чоловік, який помер внаслідок інсульту. Згоду дала його дружина. Легені отримав 56-річний львів’янин. Він понад десять років мав хронічну хворобу легень, останні чотири майже не виходив з квартири, був киснезалежним. Без нових легень він прожив би не більше кількох місяців.
Трансплантацію виконали наші кардіохірурги Ігор Гуменний, Роман Домашич та торакальний хірург Юрій Король з допомогою польських колег Пьотра Пасека (на його рахунку 90 трансплантацій легень і 375 заборів), Мацєк Урліка (130 трансплантацій легень) та Томаша Стонцеля (130 трансплантацій легень). Вони приїхали до нас із Польщі з Сілезького центру хвороб серця м. Забже, де наша команда стажувалася торік.
Серце пересадили 13-річному хлопцеві з Волині з села Зарудці. Він хворів від липня. Останній місяць дитина була в реанімації Волинського ОДТМО, останні два тижні - у нас. Стан хлопця був критичним і рахунок ішов на дні.
Орган йому пересаджував Борис Тодуров з Гаврилою Ковтуном та лікуючим лікарем дитини Віталієм Петровим.
Трансплантувати печінку нашим лікарям вперше допомагала команда столичної Клінічної лікарні «Феофанія». Нирки пересаджували повністю своїми силами.
Світла пам’ять донору. Співчуття і вдячність рідним.
Трансплантація легень і трансплантація серця дітям відтепер можлива і в нашій країні. Це ще один величезний крок на шляху до трансплантаційної незалежності. Наші громадяни тепер не мусять їхати на таке лікування за кордон, це уже доступно в Україні.
Тепер потрібно зробити так, щоб цих операцій були сотні в рік і кожен українець, який потребує донорського органу, його отримав.
І над цим ми будемо працювати!».

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
туризм, полиция, дизайн, визиты, США, зима, Нацгвардия, учения, общество, Россия, Зеленский, мода, традиции, обстрелы, НАТО, столкновения, ДСНС, выборы, архитектура, Сергей Смоленцев, Путин, акции, праздники, фестивали, фотография, Львів, медицина, карантин, пляжи, путешествия, суд, самолеты, соревнования, Киевщина, пожары, пандемия, Війна, юмор, Карпаты, Бахмут, Польша, Дмитрий Дятлов, мир, марш, искусство, автомобили, митинги, солдат, авиация, фотоподборки, Одесса, ЗСУ, фотопроект, Донбасс, технологии, Майдан, живопись, пейзажи, женщины, природа, Новый Год, фотоконкурсы, Верховная Рада, Порошенко, корабли, город, военная техника, культура, Киев, Динамо, дети, коронавирус, война, стихийные бедствия, животные, сборная Украины, музыка, уикенд, Київ, ВМС, футбол, протесты, выставки, портрет, Україна, Крым, ВСУ, церковь, Париж, политика, Китай, люди, передовая, Шахтер, терроризм, Александр Зубко, #Євромайдан, история, спорт, оккупация