НОВИНИ ДНЯ: До України йде різка зміна погоди: дощі, відлига і сильний вітер  Лазерна зброя проти дронів: чи зможе Україна масово виробляти нову систему Sunray — експерт  Більше, ніж нарахував Генштаб ЗСУ: у НАТО назвали втрати Росії у війні  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 12 лютого  Антициклон руйнується: чому погода в Україні завтра буде небезпечна і де прогріє до +10  Ці знаки Зодіаку вже дуже скоро зірвуть джекпот долі  Рада ухвалила закон про хвилину мовчання в Україні: що тепер змінитьсявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
12.10.2021   Карпати, Україна   Укрінформ

Похід вихідного дня: підйом на гору Пікуй

Вершина Вододільного хребта в Українських Карпатах гора Пікуй — ідеальна для одноденного походу, у ясну осінню погоду, зійти й спуститися з якої можна за пів дня.
Вершина висотою в 1408 метрів є відносно легкодоступною для мандрівників з різним рівнем підготовки, сюди виходять навіть з малолітніми дітьми та домашніми улюбленцями. Утім, треба бути готовими до сильного вітру на вершині, відповідно одягатися та дивитися напередодні прогноз погоди.
"На Пікуй є кілька туристичних стежок, я звикла підніматися на нього та воджу туристів із закарпатського боку із села Щербовець. Сходження триває дві години, загальний трек із поверненням у село з хребта — 15 км. Тут майже немає великих туристичних груп по дорозі на вершину шляху, зате є можливість насолодитися осіннім буково-смерековим лісом та тишею", - каже керівниця закарпатського туристичного клубу "Пригоди мандрівника" Оксана Ісевич.
Більш популярними є маршрути на Пікуй із львівського боку від села Біласовиці, що відходить вбік по трасі Київ-Чоп. Гора Пікуй вважається найвищою у Львівській області, тому тут традиційно багато жителів міст зі Львівщини на вихідних.
На вершині гори є п'ятиметрова залізобетонна стела, її встановили у 1935 році жителі села Верхнє Гусне на честь першого президента Чехословаччини Томаша Масарика. На стелі також розміщена пам'ятна дошка, яка нагадує про те, що на Пікуй свого часу підіймався Іван Франко.
Як розповідає Оксана Ісевич, гора Пікуй приваблює туристів своєю скелястою вершиною. Кам'яні виступи різних форм вражають мандрівників, туристи роблять сотні фото на скелях. Деяким із них навіть дають назви, наприклад, на Пікуєві є карпатський "язик вуйка" або "язик Троля" - скельний виступ, який дещо нагадує формами популярну туристичну принаду в горах Норвегії.
Такими ж розсипами всіяні інші вершини Вододільного хребта. Пікуй є найвищою горою цього хребта Українських Карпат.
Разом із тим, на всьому хребті — чимало джиперів та мотоциклістів, особливо на вихідних. Вони розбивають туристичні стежки та дороги на підйомі до вершини, чим ускладнюють рух піших туристів. На зауваження реагують грубістю. Як розповіла Оксана Ісевич, цьогоріч мешканці села Шербовець на Закарпатті звернулися до голови парламентського екологічного комітету з проханням врегулювати рух джиперів у межах ботанічного заказника "Пікуй" та навіть встановили шлагбауми на лісовій дорозі, що веде до підйому на гору. Утім, наразі проблеми це не вирішило, бо мотоциклісти та джипери просто проклали дорогу в об'їзд шлагбауму і продовжують свої мандрівки.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Велика Британія, технологии, самолеты, живопись, искусство, сборная Украины, Китай, туризм, мода, пляжи, архитектура, Порошенко, корабли, Динамо, Війна, политика, полиция, суд, митинги, джаз, Польша, стихийные бедствия, Путин, Сергей Смоленцев, зима, церковь, выборы, футбол, США, Донбасс, Россия, фестивали, пандемия, авиация, Бахмут, марш, музыка, военная техника, Шахтер, пейзажи, #Євромайдан, учения, столкновения, фотография, Париж, терроризм, общество, праздники, соревнования, город, мир, фотоконкурсы, протесты, Новый Год, фотопроект, Майдан, спорт, автомобили, уикенд, солдат, ДСНС, медицина, коронавирус, путешествия, выставки, ВМС, Верховная Рада, визиты, Нацгвардия, акции, животные, дети, женщины, юмор, Одесса, война, культура, фотоподборки, Александр Зубко, Киевщина, дизайн, люди, Україна, Львів, ВСУ, обстрелы, Зеленский, НАТО, природа, Киев, пожары, карантин, история, портрет, традиции, Київ, передовая, ЗСУ, оккупация, Дмитрий Дятлов