НОВИНИ ДНЯ: Росія цілеспрямовано б’є по Одещині: Зеленський зробив жорстку заяву щодо відповідальних за ППО  У Волгоградській області РФ вийшов з ладу магістральний газопровід  СБУ уразила два російські літаки Су-27 на аеродромі Бельбек  Мотивація попри війну: Соціологи пояснили, що допомагає українцям не втрачати сенс життя  Гроші будуть, але не російські: ЄС виділив Україні кошти, задіявши "план Б"  До України йдуть морози — прогноз погоди на Різдво  США і Європа підготували детальний план гарантій безпеки для України, - Bloombergвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
05.01.2022   Казахстан   Reuters, BBC, Радіо Свобода, Tengrinews.kz, AP, Уніан
25068 Метки:  протесты, Казахстан.

У Казахстані вирують протести: захоплення адмінбудівель та жорсткі затримання

У Казахстані продовжуються "газові" протести. Ситуація загострюється.
Президент Казахстану Касим-Жомар Токаєв заявив, що проведе нараду з питань соціально-економічної ситуації у країні. Також він пообіцяв знизити ціну на скраплений газ, а інші вимоги демонстрантів розглянути під час робочої наради. Після цього стало відомо, що в Алмати розпочалася гостра фаза зіткнень між протестувальниками та поліцейськими. Щоб розігнати протестувальників, силовики зокрема застосовують сльозогінний газ та гумові кулі. На деяких відео видно, що люди підходять до силовиків і забирають у них зброю.
Уряд країни підав у відставку, але це не заспокоїло ситуацію, демонстранти штурмують адміністративні будівлі. Повідомляється про пожежу в будівлі резиденції президента Казахстану. Цю інформацію підтвердила протипожежна служба. Крім того, за даними цієї агенції, понад тисяча людей прорвались до будівлі акімату (будівля виконавчої влади Казахстану) в Алмати та увійшли всередину.
Демонстрації також не припиняються у інших регіонах Казахстану. Протести у країні тривають уже 5 днів, і почалися після підвищення у кілька разів цін на пальне. Поліція в Алмати застосувала сльозогінний газ та світло-шумові гранати для розгону учасників протестів, які намагалися штурмувати будівлю мерії.
У вівторок, 4 січня, президент Казахстану ввів надзвичайний стан у найбільшому місті країни Алмати та Мангістауській області. Режим НС запровадили до 19 січня. Указ президента також передбачає комендантську годину з 11 вечора до 7 ранку, заборону масових заходів та обмеження на пересування людей на транспорті.
У зв'язку з введенням надзвичайного стану, посольство України в Республіці Казахстан рекомендує українцям утриматись від поїздок в країну, а тим громадянам, які вже перебувають там, триматись подалі від місць масового скупчення людей.
Раніше президент Токаєв наполягав на тому, що влада через протести не впаде, і що Казахстану потрібен не конфлікт, а взаємна довіра та діалог. Урядова комісія пообіцяла мітингувальникам зменшити ціну на газ і дала гарантії не притягувати їх до відповідальності. Багато демонстрантів відмовилися розходитися.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
традиции, ЗСУ, политика, самолеты, общество, путешествия, мода, люди, выставки, музыка, экология, медицина, Порошенко, Львів, протесты, праздники, спорт, суд, США, Київ, Динамо, туризм, дизайн, визиты, зима, животные, церковь, передовая, авиация, Дмитрий Дятлов, Донбасс, Верховная Рада, Війна, Зеленский, Майдан, столкновения, Україна, солдат, Киевщина, Сергей Смоленцев, история, марш, искусство, живопись, #Євромайдан, пожары, пляжи, фотоподборки, Польша, город, фотоконкурсы, Одесса, сборная Украины, портрет, технологии, корабли, Путин, автомобили, фотопроект, митинги, коронавирус, терроризм, ВМС, мир, карантин, военная техника, пейзажи, фестивали, дети, Нацгвардия, обстрелы, Новый Год, природа, женщины, НАТО, пандемия, ДСНС, культура, оккупация, ВСУ, футбол, Киев, Александр Зубко, уикенд, учения, выборы, джаз, стихийные бедствия, Шахтер, Китай, Россия, юмор, соревнования, война, полиция, архитектура, фотография, Бахмут, Париж, акции