НОВИНИ ДНЯ: 29 серпня: церковне свято сьогодні - чому не можна користуватися ножем і їсти м'ясо  Чим найвигідніше опалювати піч, крім дров: експерт назвав несподіваний вид палива  Ці знаки Зодіаку цілих два роки страждали, але незабаром усе різко зміниться  Від ударної хвилі шибки не розлетяться по кімнаті: ось що потрібно зробити  Магнітні бурі: прогноз на вихідні, 29-30 серпня  Чиста підлога без краплі хімії: дідівський спосіб, який працює краще за сучасні засоби  Гороскоп на 29 серпня: Скорпіонам – стосунки, Стрільцям – труднощівсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
05.01.2022   Казахстан   Reuters, BBC, Радіо Свобода, Tengrinews.kz, AP, Уніан
28776 Метки:  протесты, Казахстан.

У Казахстані вирують протести: захоплення адмінбудівель та жорсткі затримання

У Казахстані продовжуються "газові" протести. Ситуація загострюється.
Президент Казахстану Касим-Жомар Токаєв заявив, що проведе нараду з питань соціально-економічної ситуації у країні. Також він пообіцяв знизити ціну на скраплений газ, а інші вимоги демонстрантів розглянути під час робочої наради. Після цього стало відомо, що в Алмати розпочалася гостра фаза зіткнень між протестувальниками та поліцейськими. Щоб розігнати протестувальників, силовики зокрема застосовують сльозогінний газ та гумові кулі. На деяких відео видно, що люди підходять до силовиків і забирають у них зброю.
Уряд країни підав у відставку, але це не заспокоїло ситуацію, демонстранти штурмують адміністративні будівлі. Повідомляється про пожежу в будівлі резиденції президента Казахстану. Цю інформацію підтвердила протипожежна служба. Крім того, за даними цієї агенції, понад тисяча людей прорвались до будівлі акімату (будівля виконавчої влади Казахстану) в Алмати та увійшли всередину.
Демонстрації також не припиняються у інших регіонах Казахстану. Протести у країні тривають уже 5 днів, і почалися після підвищення у кілька разів цін на пальне. Поліція в Алмати застосувала сльозогінний газ та світло-шумові гранати для розгону учасників протестів, які намагалися штурмувати будівлю мерії.
У вівторок, 4 січня, президент Казахстану ввів надзвичайний стан у найбільшому місті країни Алмати та Мангістауській області. Режим НС запровадили до 19 січня. Указ президента також передбачає комендантську годину з 11 вечора до 7 ранку, заборону масових заходів та обмеження на пересування людей на транспорті.
У зв'язку з введенням надзвичайного стану, посольство України в Республіці Казахстан рекомендує українцям утриматись від поїздок в країну, а тим громадянам, які вже перебувають там, триматись подалі від місць масового скупчення людей.
Раніше президент Токаєв наполягав на тому, що влада через протести не впаде, і що Казахстану потрібен не конфлікт, а взаємна довіра та діалог. Урядова комісія пообіцяла мітингувальникам зменшити ціну на газ і дала гарантії не притягувати їх до відповідальності. Багато демонстрантів відмовилися розходитися.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Верховная Рада, юмор, Новый Год, Порошенко, Александр Зубко, Китай, учения, Бахмут, самолеты, Динамо, обстрелы, живопись, медицина, Нацгвардия, ВМС, церковь, природа, дети, #Євромайдан, туризм, Росія, сборная Украины, Дмитрий Дятлов, фотоконкурсы, фестивали, футбол, оккупация, животные, женщины, авиация, фотопроект, передовая, фотография, терроризм, стихийные бедствия, Путин, НАТО, суд, культура, архитектура, Велика Британія, ВСУ, Україна, праздники, корабли, Зеленский, пейзажи, выборы, история, политика, путешествия, Львів, искусство, Киевщина, люди, мода, автомобили, технологии, музыка, Шахтер, выставки, Війна, столкновения, ЗСУ, пляжи, митинги, солдат, общество, Донбасс, Сергей Смоленцев, пандемия, акции, коронавирус, соревнования, зима, спорт, марш, ДСНС, традиции, портрет, мир, Одесса, Киев, Париж, Майдан, Польша, джаз, военная техника, пожары, город, Россия, протесты, полиция, фотоподборки, Київ, война, США, дизайн, карантин, уикенд