НОВИНИ ДНЯ: Скільки коштував Кремлю удар по енергетиці України 3 лютого: шокувальні цифри ГУР  Юпітер виявився не таким, як вважалося раніше — що виявило нове дослідження вчених  Україна готує план Б на випадок, якщо гарантії безпеки виявляться нікчемними — Politico  Кінець криптоейфорії? Біткоїн впав до найнижчої відмітки з моменту переобрання Трампа  Це була манія: ЗМІ впевнені, що Епштейн "залицявся" до Путіна  Вчені визначили, де на планеті найчистіші та найсиніші води  Імена дітей, які заборонені у різних країнах світувсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
19.01.2022   Україна   Укрінформ, УНІАН, ДСНС, Типичный Киев, Великий Київ

Водохреще: як українці купалися

У середу, 19 січня, відзначається Водохреще. У цей день, за традицією, багато людей пірнають в ополонку. Вважається, що в це свято вода має цілющі властивості. Вважається, що найбільшу силу вода має у перші години після півночі, тож купання у річках, озерах і морі почалися ще вдосвіта.
Колективне пірнання на свято Богоявлення фактично з'явилося у другій половині 1990-х. Тобто цей звичай в Україні має новітнє, а не старовинне походження. Церква не забороняє його, але закликає бути обачними із власним здоров'ям.
Купаються українці в ополонках на Водохреще і цьогоріч. У різних містах України місцева влада підготувала локації для купання, яке почалося відразу, щойно священники освятили воду.
Зокрема, у Києві підготували 15 локацій. На Гідропарку, найпопулярнішій водохресній локації, сьогодні було порівняно небагато людей. За спостереженнями, цьогоріч менш гучне святкування Водохреща - розповідають присутні. Наразі в столиці температура повітря сягає -3 градусів.
В Одесі, за словами журналіста, температура води сягає +3 градуси. Людей не дуже багато, та більшість зазвичай приходить до 12:00. Поряд з наметом тут чергують рятувальники, інцидентів не зафіксовано. За їхніми підрахунками, вже тут пірнули в ополонку понад 800 людей.

Київ

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Новый Год, США, выставки, Шахтер, Карпаты, ЗСУ, Россия, Україна, выборы, Майдан, корабли, фотопроект, культура, самолеты, фестивали, дизайн, зима, животные, Киев, соревнования, Бахмут, Польша, уикенд, природа, Війна, политика, Дмитрий Дятлов, портрет, праздники, туризм, Одесса, общество, карантин, Львів, фотоподборки, Киевщина, фотоконкурсы, митинги, Нацгвардия, автомобили, Париж, искусство, суд, ВМС, Донбасс, визиты, пейзажи, коронавирус, Китай, люди, дети, ДСНС, живопись, пожары, музыка, война, обстрелы, технологии, юмор, мода, #Євромайдан, Зеленский, традиции, стихийные бедствия, футбол, протесты, солдат, ВСУ, терроризм, Сергей Смоленцев, город, церковь, мир, Порошенко, оккупация, столкновения, полиция, авиация, сборная Украины, женщины, военная техника, акции, спорт, история, архитектура, Динамо, джаз, Путин, фотография, медицина, пандемия, НАТО, Верховная Рада, пляжи, марш, передовая, учения, путешествия, Київ, Александр Зубко