НОВИНИ ДНЯ: Пасинкування низькорослих помідорів: як це найкраще робити для раннього врожаю  Гороскоп на 2 червня за картами Таро: Козерогам - дотримуватися правил, Тельцям - вдача  Чи треба зривати зелені плоди на картоплі заради більшого врожаю: як це вплине на розмір бульб  Гороскоп на 2 червня для всіх знаків зодіаку: у кого день піде легко, а кому краще не поспішати  П’ять дій у перші дні червня, які різко підвищать урожай помідорів: професіонали рекомендують  Різка магнітна буря силою 6 балів наближається до України: як захиститися від неї  Як позбутися портулаку на городі без зайвих зусиль: перевірені способи боротьби з бур’яномвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
04.05.2022   Київська обл., Україна   Громадське

«Зате вони не дійшли до Києва». Як живуть селяни у затопленому війною Демидові

Демидів — єдиний населений пункт Вишгородського району, до якого ще не відновили прямого сполучення з Києвом. Адже міст через Ірпінь на вʼїзді в село наполовину розбитий і пропускає транспорт тільки в одну сторону — до столиці.
Проте головну проблему для Демидова створює інша знищена споруда — дамба в Козаровичах, де річка Ірпінь впадає у Київське водосховище. 25 лютого українські військові підірвали цю дамбу разом із мостом, аби не допустити подальшого просування російських військ у бік Києва. Внаслідок цього частина Демидова, розташована в низовині, невдовзі опинилася під водою. Місцеві не памʼятають повені такого масштабу.
Коли земля достатньо просохне і можна буде щось садити — невідомо, бо глибина новоутворених озер на городах подекуди сягає кількох метрів. Вибух на дамбі підтопив орієнтовно 70 будинків у Демидові. Але загалом війна, схоже, селян помилувала. Місцеві кажуть, що росіяни вбили тільки одного мешканця, ще дванадцятеро вважаються зниклими безвісти. А до підтоплених помешкань російські війська під час окупації практично не заходили.
«Якось із городами перебудемо — головне щоб війна закінчилася», — каже 64-річний Віктор, місцевий. А те, що дамбу підірвали, не шкодує. — «Зате вони не попали в Київ!»

Затоплена лінія електропередач неподалік Демидова

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Донбасс, уикенд, корабли, Динамо, Сергей Смоленцев, дети, общество, акции, Новый Год, Париж, Киевщина, Бахмут, обстрелы, Україна, протесты, выборы, Крым, полиция, передовая, Польша, фотография, война, Китай, футбол, суд, Верховная Рада, мода, туризм, Майдан, карантин, терроризм, путешествия, Шахтер, выставки, пейзажи, люди, живопись, традиции, Одесса, Россия, учения, город, фотоподборки, солдат, портрет, митинги, пляжи, культура, дизайн, Війна, музыка, ДСНС, ВСУ, пандемия, Велика Британія, Порошенко, #Євромайдан, сборная Украины, Александр Зубко, НАТО, праздники, женщины, церковь, пожары, джаз, спорт, коронавирус, зима, политика, Нацгвардия, технологии, ЗСУ, фотоконкурсы, Львів, соревнования, самолеты, фестивали, животные, оккупация, природа, Київ, Путин, архитектура, военная техника, Киев, мир, столкновения, Дмитрий Дятлов, стихийные бедствия, авиация, юмор, искусство, США, история, Зеленский, автомобили, фотопроект, ВМС, медицина, марш