НОВИНИ ДНЯ: Гороскоп на 25 серпня для всіх знаків зодіаку: кому Всесвіт подарує рідкісний шанс, а кому варто змінити свої плани  Одна склянка у злив — і про засмічення труб можна забути надовго: метод, перевірений часом  В Україні 25 серпня очікується від 8° уночі до 30° вдень  Вірменія розвернулася від Росії до ЄС: країна готує заявку на вступ  "Випустили джина з пляшки": Путін в істериці через удари України — пригрозив посилити атаки  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 25 серпня  Перші ознаки осені чи спека? Якої погоди чекати українцям 25 серпня і що буде далівсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
04.05.2022   Київська обл., Україна   Громадське

«Зате вони не дійшли до Києва». Як живуть селяни у затопленому війною Демидові

Демидів — єдиний населений пункт Вишгородського району, до якого ще не відновили прямого сполучення з Києвом. Адже міст через Ірпінь на вʼїзді в село наполовину розбитий і пропускає транспорт тільки в одну сторону — до столиці.
Проте головну проблему для Демидова створює інша знищена споруда — дамба в Козаровичах, де річка Ірпінь впадає у Київське водосховище. 25 лютого українські військові підірвали цю дамбу разом із мостом, аби не допустити подальшого просування російських військ у бік Києва. Внаслідок цього частина Демидова, розташована в низовині, невдовзі опинилася під водою. Місцеві не памʼятають повені такого масштабу.
Коли земля достатньо просохне і можна буде щось садити — невідомо, бо глибина новоутворених озер на городах подекуди сягає кількох метрів. Вибух на дамбі підтопив орієнтовно 70 будинків у Демидові. Але загалом війна, схоже, селян помилувала. Місцеві кажуть, що росіяни вбили тільки одного мешканця, ще дванадцятеро вважаються зниклими безвісти. А до підтоплених помешкань російські війська під час окупації практично не заходили.
«Якось із городами перебудемо — головне щоб війна закінчилася», — каже 64-річний Віктор, місцевий. А те, що дамбу підірвали, не шкодує. — «Зате вони не попали в Київ!»

«Там люди саджають картоплю, а ми просто дивимося на них, бо наші городи коло хати. Може, у червні вдасться посадити. Сподіваємося на краще»

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Новый Год, фестивали, город, война, стихийные бедствия, Китай, искусство, Донбасс, коронавирус, выставки, автомобили, зима, Дмитрий Дятлов, праздники, #Євромайдан, уикенд, Одесса, архитектура, Париж, природа, Україна, фотопроект, футбол, портрет, фотоподборки, Польша, Верховная Рада, США, передовая, корабли, полиция, путешествия, выборы, Київ, политика, Путин, общество, Росія, протесты, пожары, Динамо, Александр Зубко, ДСНС, терроризм, НАТО, джаз, церковь, марш, ЗСУ, технологии, Киевщина, самолеты, традиции, туризм, Львів, военная техника, фотоконкурсы, митинги, столкновения, ВМС, сборная Украины, люди, дизайн, Сергей Смоленцев, пейзажи, юмор, Порошенко, Війна, Майдан, акции, Велика Британія, Россия, суд, карантин, Зеленский, женщины, пандемия, оккупация, фотография, живопись, музыка, учения, Бахмут, дети, культура, пляжи, Нацгвардия, спорт, авиация, обстрелы, Киев, мода, солдат, история, соревнования, мир, ВСУ, животные, медицина, Шахтер