НОВИНИ ДНЯ: На п'ять знаків Зодіаку чекає тріумф у всіх справах найближчими тижнями  Контратаки ЗСУ на фронті - військові досягли найбільших успіхів з часу Курської операції, - ISW  Від "війни на виснаження" до асиметричної стратегії: Сирський назвав головні завдання української армії  Скільки років треба відкладати на квартиру в Україні: аналіз по містах  Про це потрібно подбати: 8 поширених помилок вирощування помідорів, які псують урожай і смак  Москва у вогні, але Путін не хоче закінчувати війну проти України: експерт пояснив, чому  Коли треба обрізати листя полуниці після збору ягідвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
06.05.2022   Маріуполь, Україна   Reuters, Associated Press, ЯМаріуполь

Битва за Маріуполь триває

У Маріуполі росіяни в окремих районах на території «Азовсталі», за підтримки авіації, поновили штурмові дії з метою взяти під контроль завод, де перебувають сотні українських військових з полку «Азов» та морської піхоти, серед яких багато поранених, а також приблизно 200 цивільних. Тривають важкі бої.
Сьогодні російські війська порушили режим припинення вогню на «Азовсталі» у Маріуполі: окупанти підбили авто, що рухалось до цивільних. Про це повідомляє полк «Азов», бійці якого продовжують захищати Маріуполь. Автівка рухалась до цивільних, щоб евакуювати їх із територію заводу. Проте окупанти підбили авто, застосувавши протитанковий ракетний комплекс. Внаслідок обстрілу загинув один боєць, ще шестеро — зазнали поранень.
«Ворог продовжує порушувати всі домовленості та не дотримуватись гарантій безпеки під час евакуації цивільного населення», — повідомляють в «Азові».
Командир полку «Азов» підполковник Денис Прокопенко ввечері 4 травня публічно повідомив про те, що росіяни прорвались на територію заводу «Азовсталь». Заступник командира полку «Азов» капітан Святослав Паламар «Калина» 5 травня заявляв, що на території заводу третій день тривають активні бої. Він наголошував, що окупанти не дотримувались режиму тиші, тож евакуація цивільних з «Азовсталі» не відбувалась. Голова патрульної поліції Маріуполя Михайло Вершинін розповів, що окупанти використовують артилерію, авіацію та іншу техніку. За його словами, поранених стає все більше, периметр скорочується.
росія вже відвела більшість сухопутних військ від Маріуполя, але продовжує бити по місту — Пентагон.
За підтримки ООН 1 травня з території «Азовсталі» почалась евакуація цивільних. Також 2 травня виїхали люди з інших районів Маріуполя. А 3 травня у Запоріжжя приїхала перша група цивільних українців, які виїхали 1 травня. 4 травня з Маріуполя та сіл поряд евакуювали 344 людини. Загалом за підтримки ООН з Маріуполя та заводу вивезли майже 500 людей. Сьогодні, 6 травня, триває наступний етап евакуації, повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
США, стихийные бедствия, Сергей Смоленцев, история, ВМС, Динамо, традиции, военная техника, Польша, фотография, выставки, пандемия, Александр Зубко, спорт, зима, культура, технологии, джаз, ЗСУ, корабли, акции, Киевщина, Россия, Львів, выборы, #Євромайдан, оккупация, Путин, Киев, фестивали, Шахтер, НАТО, Париж, портрет, самолеты, церковь, сборная Украины, люди, искусство, соревнования, суд, передовая, протесты, природа, Порошенко, Зеленский, обстрелы, медицина, коронавирус, солдат, столкновения, учения, Дмитрий Дятлов, город, мир, пейзажи, фотопроект, дети, политика, Карпаты, Китай, ДСНС, дизайн, автомобили, полиция, музыка, ВСУ, Велика Британія, уикенд, карантин, путешествия, война, Нацгвардия, туризм, Київ, фотоподборки, общество, архитектура, пляжи, авиация, праздники, футбол, юмор, Майдан, митинги, женщины, Новый Год, Одесса, Верховная Рада, животные, Донбасс, Україна, мода, фотоконкурсы, пожары, Війна, марш, терроризм, живопись, Бахмут