НОВИНИ ДНЯ: Одна звичка "вбиває" батарею: власники смартфонів роблять це практично щодня  Для трьох знаків Зодіаку вересень стане найдоленоснішим місяцем року  Дірка в даху більше не проблема: цей спосіб допоможе її залатати за 10 хвилин  Сонце в Діві змінить звичний хід подій для чотирьох знаків: гороскоп з 26 серпня  Звичні кухонні губки відходять у минуле: що використовують замість них  Гороскоп на 26 серпня для всіх знаків зодіаку: Місяць у Водолії відкриє нові можливості, але змусить змінити плани  Копієчний засіб допоможе вимити раковину на кухні до блиску: простий трюк за 20 хвилинвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
17.05.2022   Ізраїль, Україна   birdinflight.com
17792 Метки:  искусство, война.

Перепрошивка пам’яті: картини Зої Черкаської-Ннаді, присвячені війні

Після 24 лютого ізраїльська художниця українського походження Зоя Черкаська-Ннаді переробила свої старі роботи. Тепер колишні школярки на них плетуть маскувальні сітки, а сина-бунтаря батьки проводжають на фронт. Художниця розповіла про цю нову серію.
Зоя Черкаська-Ннаді стала відома завдяки двом серіям. Одну з них присвячено репатріації в Ізраїль у 1990-х, друга — про дитинство в Українській РСР. На картинах Зої — діти, які чекають на батьків з роботи, пенсіонерки, що пліткують, черги по хліб. Її стиль іноді називають соцреалізмом, але Зоя вважає за краще не давати своїй манері ніяких назв. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну вона розпочала нову серію. На ній герої попередніх мирних картин гинуть під обстрілами чи ховаються в метро під час повітряної тривоги. Зоя розповіла Bird in Flight про нові роботи та про те, який сюжет зачіпає її найбільше:
— Вранці 24 лютого я о***а. До цього я була впевнена, що всі заяви Путіна — це брязкання зброєю, і коли побачила повідомлення про бомбардування Києва, то не повірила своїм очам. Я жила на Оболоні, добре пам’ятаю ці краєвиди й досі не можу повірити, що там були танки.
Спочатку я все ж таки недооцінила масштаби небезпеки. Я радила своїм близьким з України спуститися на два поверхи нижче, не переживати. В Ізраїлі обстріли здійснюються снарядами менш руйнівної сили, мені навіть не надто страшно в такі моменти. Але коли я побачила на фотографіях зруйнований вщент будинок, то зрозуміла, що мій досвід тут узагалі не годиться. Тепер сім’я моєї сестри тут, в Ізраїлі, і багато часу я присвячую турботі про них. У Києві залишилися деякі родичі та знайомі.
Я громадянка України, але багато років не живу там, тож довго утримувалася від коментарів. Проте вторгнення чітко розділило всіх на поганих і хороших. В Ізраїлі всі підтримують Україну, окрім купки диваків. Усі, кого я знаю, займаються волонтерством. А з тими, з ким я могла б розійтися в поглядах щодо цього, ми й так посварилися багато років тому. Тож вулиця однозначно підтримує Україну, але уряд у своїх діях обережний.
Було важко зайнятися чимось у таких умовах, але я опанувала себе. Так виникла перша картина, присвячена війні. Її я виклала у фейсбук та оголосила, що віддам за пожертвування будь-якій благодійній організації, яка допомагає Україні. Покупець перевів ЗСУ 1200 $. З того часу в Ізраїлі проходило багато благодійних розпродажів, і я брала участь усюди, куди мене кликали.
Я не ностальгую за Радянським Союзом, але там пройшло моє дитинство, тож для мене це неоднозначне явище, як і для більшості моїх підписників. Маніпуляції Росії навколо радянської тематики особливо підлі: вони просто крадуть символи, не в змозі вигадати власні.
На одній з моїх картин намальовано людей, які ховаються від обстрілів на станції метро «Шулявська» в Києві. Річ у тому, що цю станцію спроєктував мій дід, архітектор Анатолій Черкасський. Тому цей образ, який я побачила в новинах, особливо мене вразив. Зачепили фотографії бабусь та переповнених вагонах поїздів — їх я теж намалювала.
Я думаю, у цій серії може з’явитися ще кілька малюнків, але навряд чи вона буде великою. Не хочу, щоб це було «вранці у газеті, ввечері в куплеті». Поки важко загадувати, якими будуть мої роботи далі. Мистецтво — це емоційна реакція, її важко передбачити.

Після

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
ЗСУ, женщины, пляжи, Киев, стихийные бедствия, Путин, архитектура, Шахтер, #Євромайдан, культура, традиции, Новый Год, праздники, мир, выборы, коронавирус, Майдан, США, ВСУ, Бахмут, Динамо, пейзажи, обстрелы, самолеты, медицина, Порошенко, выставки, дизайн, автомобили, акции, фотопроект, музыка, протесты, Росія, мода, живопись, учения, общество, фотография, Польша, Донбасс, Китай, Зеленский, соревнования, ВМС, солдат, терроризм, война, Київ, юмор, военная техника, технологии, фотоподборки, Нацгвардия, уикенд, НАТО, пандемия, история, природа, город, столкновения, оккупация, туризм, зима, животные, суд, ДСНС, Війна, футбол, Париж, фотоконкурсы, авиация, митинги, Александр Зубко, карантин, полиция, люди, Львів, политика, сборная Украины, передовая, дети, спорт, Верховная Рада, Сергей Смоленцев, джаз, Россия, церковь, Дмитрий Дятлов, путешествия, Киевщина, Україна, Одесса, марш, фестивали, пожары, искусство, портрет, Велика Британія, корабли