НОВИНИ ДНЯ: У Німеччині не бачать ознак виходу США з НАТО  Ні Україна, ні РФ не мають чіткого шляху до перемоги або миру, - NYT  Білорусь переймає досвід РФ у контролі за грошима та вводить жорсткі обмеження, - ЦПД  Безкоштовний проїзд для дітей в автобусах та метро 2026: як оформити учнівський квиток  Краще за чорнобривці: посадіть такі рослини — мурахи й попелиці зникнуть назавжди з вашого саду  Чотири знаки Зодіаку ось-ось ухвалять доленосне рішення, яке переверне все  Як зробити натуральний засіб від бур’янів лише з трьох інгредієнтіввсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
13.06.2022   Україна   Укрінформ, Суспільне,
18777 Метки:  война, школа, выпускной.

Прощання з дитинством: випускні альбоми на руїнах і вальс-присвята

В українських школах закінчився навчальний рік. Випускники вирішили, що війна, яка зруйнувала їхні навчальні заклади, не переможе мрії, й закарбували цю сторінку свого життя на світлинах і відео. Так з’явилися випускні фотоальбоми на тлі руйнувань. Прощальні шкільні вальси станцювали на тлі знищених шкіл, пишні сукні, які купували на випускні вечори, довелося вдягнути на руїни, замість святкувань влаштували флешмоби.
Серед цьогорічних випускників багато тих, хто попрощалися зі своїми школами назавжди. Принаймні в тому вигляді навчальних закладів, до якого звикли. Адже 111 закладів загальної середньої освіти, за даними Міністерства освіти України станом на 31 травня, зруйновані вщент унаслідок повномасштабного вторгнення рф. Пошкоджено 830 шкіл.
Випускники житомирського ліцею №25, їхні батьки, вчителі символічно попрощалися з будівлею, яку 4 березня росіяни зруйнували авіаударом. Діти й освітяни прийшли з десятками маленьких дзвоників до руїн, вигукуючи "Віват, ліцей!".
Станцювали вальс на руїнах своєї школи №134 десять одинадцятикласників-харків’ян. Зібратися змогла лише третина учнів – решта виїхала за межі Харкова. У будівлі навчального закладу на вулиці Шевченка 27 лютого забарикадувалися російські спецпризначенці. Українські захисники знешкодили там ворога, але школа внаслідок бою зазнала великих руйнувань.
Для вальсування вчорашні школярі обрали пісню про розбомблене щастя "Мрія", яку написала українська співачка Jerry Heil (Яна Шамаєва). Територію під час запису відео охороняли військові. Учениця цього ж навчального закладу Валерія прийшла до своєї розстріляної школи у яскравій червоній сукні, щоб зробити випускне фото.
"... мені 16 років... навчалася в школі 134 у Харкові... було дуже багато друзів зі школи, ми були як одна велика сім'я... З дівчатами ми вибирали сукні та раділи, що всі будуть дуже красиві в день випускного. Але до нас прийшoв "рyсский мир" та зруйнував всі наші плани, про які ми так мріяли!", – поділилася словами Валерії її тітка Анна Єпішева на своїй сторінці у Фейсбуці.
Вирішили сфотографуватися для випускного альбому на руїнах свого навчального закладу і одинадцятикласники Новгород-Сіверської школи №2 на Чернігівщині.
"Випускний альбом учнів 11 класу у цьому році виглядає так! У них вкрали дитинство, свято останнього дзвоника та випускний вечір", – підписали фото на сторінці Новгород-Сiверської загальноосвiтньої школи I-III ступенiв № 2 у Фейсбуці.
А учні трьох одинадцятих класів Чернігова пристали на пропозицію франківського фотографа Станіслава Сеника створити випускний альбом на тлі міських руйнувань.
"У нас вкрали свято, вкрали дитинство. І ми хотіли показати світу, що життя продовжується, незалежно від умов", – розповіла випускниця  загальноосвітньої спеціалізованої школи фізико-математичного профілю №12 Катерина, одна з учасниць фотопроєкту.
Випускники самі обирали локації для фотографування. Ними стали руїни торгового центру, житлового будинку на вулиці Чорновола, згорілий гуртожиток в мікрорайоні Шерстянка, понівечені цивільні автомобілі, рештки військової техніки росіян, яку знищили Збройні сили України. Зйомка була безкоштовна, і випускники самі обирали собі стиль.

Фото: Станіслав Сеник

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
животные, Новый Год, суд, оккупация, Бахмут, общество, праздники, учения, Зеленский, обстрелы, мода, фотопроект, путешествия, ВСУ, спорт, Париж, Динамо, Донбасс, Велика Британія, коронавирус, Україна, фотоподборки, церковь, Россия, фотоконкурсы, Польша, портрет, дети, Війна, пандемия, ДСНС, военная техника, НАТО, дизайн, автомобили, политика, пляжи, соревнования, Киев, Шахтер, авиация, природа, музыка, протесты, терроризм, Китай, уикенд, история, Александр Зубко, фотография, стихийные бедствия, люди, туризм, ЗСУ, война, медицина, выборы, самолеты, Майдан, искусство, традиции, полиция, зима, футбол, технологии, архитектура, Київ, живопись, акции, город, передовая, Порошенко, солдат, фестивали, карантин, Карпаты, культура, джаз, Верховная Рада, пожары, США, Нацгвардия, юмор, Сергей Смоленцев, мир, Путин, пейзажи, марш, Киевщина, Дмитрий Дятлов, ВМС, корабли, столкновения, женщины, #Євромайдан, выставки, Львів, Одесса, митинги, сборная Украины