НОВОСТИ ДНЯ: У Росії бояться "сюрпризів" ЗСУ до Нового року: "Олів'є в горлянку не полізе"  "Росіяни не тікають з поля бою": Путін продемонстрував цілковиту необізнаність про своїх солдатів-дезертирів  На Україну насувається потепління, але з мокрим снігом, дощами та поривами вітру  У Німеччині заявили, що Україна має право захищатися і за межами своєї країни  Мобілізація жінок в Україні: як призивають і кому потрібно обов'язково стати на облік  5 напоїв світу, які варто спробувати і якими можна зігрітися на Новий рік  Hubble зробив фотографію наймолодшої галактики у всесвітівсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
27.07.2022   Чернігівська обл., Україна   birdinflight.com, Reuters

Рейв у кожну хату: як волонтери відбудовують села на Чернігівщині

Чернігівщина уже майже чотири місяці як звільнена, але там досі лишаються сліди перебування російської армії. Волонтери з Repair Together проводять у селах області рейв-толоки, щоб залучити до відбудови більше людей.
Село Ягідне на Чернігівщині було окуповане 29 днів: з 5 березня до 2 квітня. У місцевому Будинку культури росіяни облаштували склад боєприпасів, у школі — штаб. У її підвалі окупанти зачинили понад 300 людей, 11 з яких там і померли. Коли українські військові зайшли в село, на деяких вулицях уже не лишалося вцілілих будинків. Тепер за їх відновлення взялися волонтери. Об’єднання Repair Together провело вже вісім толок у селі Ягідному та сусідній Лукашівці, останній захід — під діджейські сети цими вихідними.
23 липня рейв-прибирання проходило на залишках Будинку культури Ягідного. Там під музику понад 200 волонтерів розбирали завали та виносили сміття. На те, щоб за увесь цей час полагодити 15 будинків у Ягідному — замінити вікна, залатати дах чи провести внутрішні роботи — їм знадобилося близько 300 тисяч гривень, які зібрали в інстаграмі. Там же Repair Together і знаходять однодумці — в основному працівники креативної сфери. Про це Bird in Flight розповіла одна з засновниць проєкту Тетяна Бур’янова.
Зазвичай волонтери радяться з головою села про те, які сім’ї не мають змоги самотужки полагодити будинок, і в першу чергу приходять до них. Спочатку вони зверталися до будівельної компанії та винаймали майстрів, але з часом до ініціативи приєдналося багато охочих із досвідом ремонту, тому внутрішні роботи у житлах почали виконувати своїми силами. Об’єднання людей, які прибирають сміття та розгрібають завали під музику, вийшло таким видовищним, що потрапило на камеру представників HBO — зараз ті знімають в Україні фільм про електронну музику. До зими волонтери планують відремонтувати ще кілька десятків будинків, слідкувати за анонсами можна інстаграмі Repair Together.

Фото: Слава Ратинський, Катя Москалюк

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
Верховная Рада, акции, туризм, медицина, путешествия, суд, общество, фотопроект, протесты, уикенд, Карпаты, авиация, юмор, фотография, #Євромайдан, учения, сборная Украины, солдат, Нацгвардия, дизайн, зима, ВМС, визиты, тест-драйв, США, полиция, спорт, Китай, экология, портрет, Шахтер, военная техника, ЗСУ, город, ВСУ, Дмитрий Дятлов, Россия, пейзажи, архитектура, обстрелы, война, Порошенко, фотоподборки, история, Донбасс, автомобили, мир, живопись, Новый Год, традиции, фестивали, церковь, политика, передовая, коронавирус, показы, корабли, пляжи, митинги, Киев, выставки, выборы, самолеты, женщины, люди, оккупация, Сергей Смоленцев, Львів, столкновения, Крым, культура, Польша, карантин, Александр Зубко, Динамо, стихийные бедствия, музыка, Одесса, пандемия, парады, Майдан, праздники, футбол, политики, технологии, фотоконкурсы, искусство, Зеленский, соревнования, дети, мода, НАТО, ДСНС, марш, животные, знаменитости, природа, пожары, Путин, Киевщина