НОВИНИ ДНЯ: Ретроградний Меркурій вже на порозі: ці 3 знаки зодіаку відчують його найсильніше  Що посадити біля троянд: рослини, які захищають від шкідників і бур’янів  Гороскоп на 11 червня за картами Таро: Левам - поради, Овнам - розкриття таємниці  Чому огірки не ростуть: перевірені способи врятувати врожай  Гороскоп на 11 червня для всіх знаків зодіаку: один знак отримає шанс, який не можна проґавити  Попелиця на трояндах: найкращі препарати та засоби боротьби  11 червня: церковне свято сьогодні, що не можна робити з грошима цього днявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
27.07.2022   Чернігівська обл., Україна   birdinflight.com, Reuters

Рейв у кожну хату: як волонтери відбудовують села на Чернігівщині

Чернігівщина уже майже чотири місяці як звільнена, але там досі лишаються сліди перебування російської армії. Волонтери з Repair Together проводять у селах області рейв-толоки, щоб залучити до відбудови більше людей.
Село Ягідне на Чернігівщині було окуповане 29 днів: з 5 березня до 2 квітня. У місцевому Будинку культури росіяни облаштували склад боєприпасів, у школі — штаб. У її підвалі окупанти зачинили понад 300 людей, 11 з яких там і померли. Коли українські військові зайшли в село, на деяких вулицях уже не лишалося вцілілих будинків. Тепер за їх відновлення взялися волонтери. Об’єднання Repair Together провело вже вісім толок у селі Ягідному та сусідній Лукашівці, останній захід — під діджейські сети цими вихідними.
23 липня рейв-прибирання проходило на залишках Будинку культури Ягідного. Там під музику понад 200 волонтерів розбирали завали та виносили сміття. На те, щоб за увесь цей час полагодити 15 будинків у Ягідному — замінити вікна, залатати дах чи провести внутрішні роботи — їм знадобилося близько 300 тисяч гривень, які зібрали в інстаграмі. Там же Repair Together і знаходять однодумці — в основному працівники креативної сфери. Про це Bird in Flight розповіла одна з засновниць проєкту Тетяна Бур’янова.
Зазвичай волонтери радяться з головою села про те, які сім’ї не мають змоги самотужки полагодити будинок, і в першу чергу приходять до них. Спочатку вони зверталися до будівельної компанії та винаймали майстрів, але з часом до ініціативи приєдналося багато охочих із досвідом ремонту, тому внутрішні роботи у житлах почали виконувати своїми силами. Об’єднання людей, які прибирають сміття та розгрібають завали під музику, вийшло таким видовищним, що потрапило на камеру представників HBO — зараз ті знімають в Україні фільм про електронну музику. До зими волонтери планують відремонтувати ще кілька десятків будинків, слідкувати за анонсами можна інстаграмі Repair Together.

Фото: Слава Ратинський, Катя Москалюк

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
пляжи, пожары, терроризм, коронавирус, выставки, Велика Британія, праздники, столкновения, культура, фотография, музыка, оккупация, город, природа, церковь, выборы, авиация, мода, люди, Донбасс, история, искусство, фотоподборки, Путин, юмор, Київ, Новый Год, марш, #Євромайдан, Сергей Смоленцев, самолеты, Зеленский, обстрелы, традиции, фотоконкурсы, туризм, Дмитрий Дятлов, военная техника, джаз, путешествия, суд, Шахтер, фестивали, Порошенко, пандемия, Україна, женщины, Динамо, Верховная Рада, Бахмут, ВСУ, Александр Зубко, живопись, Львів, митинги, НАТО, протесты, карантин, общество, Майдан, футбол, мир, стихийные бедствия, Нацгвардия, животные, соревнования, фотопроект, ДСНС, Китай, портрет, Одесса, политика, Польша, спорт, ЗСУ, дизайн, США, архитектура, сборная Украины, Війна, учения, передовая, Киев, солдат, дети, медицина, ВМС, автомобили, Киевщина, пейзажи, полиция, Париж, акции, Карпаты, война, уикенд, корабли, Россия, зима, технологии