НОВИНИ ДНЯ: У лютому очікується парад планет: коли його можна буде спостерігати  У США розкрили, що допоможе Україні відновити економіку після завершення війни  Коли буде Масниця: дата в 2026 році та українські традиції свята  "Сумна історія зрад": чому США кидають своїх союзників — політолог дав похмурий прогноз  Доходи Росії від нафти і газу впали до рекордного рівня  Росія витрачає на війну значно більше, ніж вважалося  Не пропустіть момент: точна дата весняного рівнодення та початку астрономічної весни 2026 рокувсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
27.07.2022   Чернігівська обл., Україна   birdinflight.com, Reuters

Рейв у кожну хату: як волонтери відбудовують села на Чернігівщині

Чернігівщина уже майже чотири місяці як звільнена, але там досі лишаються сліди перебування російської армії. Волонтери з Repair Together проводять у селах області рейв-толоки, щоб залучити до відбудови більше людей.
Село Ягідне на Чернігівщині було окуповане 29 днів: з 5 березня до 2 квітня. У місцевому Будинку культури росіяни облаштували склад боєприпасів, у школі — штаб. У її підвалі окупанти зачинили понад 300 людей, 11 з яких там і померли. Коли українські військові зайшли в село, на деяких вулицях уже не лишалося вцілілих будинків. Тепер за їх відновлення взялися волонтери. Об’єднання Repair Together провело вже вісім толок у селі Ягідному та сусідній Лукашівці, останній захід — під діджейські сети цими вихідними.
23 липня рейв-прибирання проходило на залишках Будинку культури Ягідного. Там під музику понад 200 волонтерів розбирали завали та виносили сміття. На те, щоб за увесь цей час полагодити 15 будинків у Ягідному — замінити вікна, залатати дах чи провести внутрішні роботи — їм знадобилося близько 300 тисяч гривень, які зібрали в інстаграмі. Там же Repair Together і знаходять однодумці — в основному працівники креативної сфери. Про це Bird in Flight розповіла одна з засновниць проєкту Тетяна Бур’янова.
Зазвичай волонтери радяться з головою села про те, які сім’ї не мають змоги самотужки полагодити будинок, і в першу чергу приходять до них. Спочатку вони зверталися до будівельної компанії та винаймали майстрів, але з часом до ініціативи приєдналося багато охочих із досвідом ремонту, тому внутрішні роботи у житлах почали виконувати своїми силами. Об’єднання людей, які прибирають сміття та розгрібають завали під музику, вийшло таким видовищним, що потрапило на камеру представників HBO — зараз ті знімають в Україні фільм про електронну музику. До зими волонтери планують відремонтувати ще кілька десятків будинків, слідкувати за анонсами можна інстаграмі Repair Together.

Фото: Слава Ратинський, Катя Москалюк

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
женщины, политика, коронавирус, военная техника, Київ, протесты, солдат, ВСУ, искусство, зима, Париж, медицина, терроризм, столкновения, дизайн, визиты, туризм, оккупация, марш, Шахтер, дети, суд, церковь, стихийные бедствия, Динамо, люди, Донбасс, сборная Украины, фотопроект, Дмитрий Дятлов, путешествия, Китай, авиация, фотоподборки, Крым, Бахмут, обстрелы, выставки, Россия, Верховная Рада, передовая, пейзажи, соревнования, праздники, город, мода, ВМС, природа, традиции, полиция, учения, акции, фотоконкурсы, футбол, Киев, фестивали, ЗСУ, животные, юмор, митинги, самолеты, Александр Зубко, джаз, спорт, пляжи, портрет, Україна, выборы, история, мир, Новый Год, пандемия, Польша, пожары, корабли, Війна, США, живопись, Порошенко, архитектура, НАТО, Киевщина, #Євромайдан, Сергей Смоленцев, Одесса, технологии, культура, уикенд, музыка, Львів, Зеленский, Нацгвардия, общество, Путин, автомобили, фотография, Майдан, война, ДСНС, карантин