НОВИНИ ДНЯ: Роботи менше, а оплата - повна: які правила працевлаштування підлітків в Україні  Крим стає пасткою для Путіна: у The Telegraph пояснили чому  Глава Меджлісу назвав умову, яка змусить Росію тікати з Криму  У Путіна добиваються від США "пояснень" після різкого розвороту Трампа у бік України  Посійте один раз і насолоджуйтеся вічно: 8 квітів, які самі подбають про своє повернення  Сприятливі дні для риболовлі в липні 2026 року: коли найкраще клює — точні дати  Що робити з аліумами після цвітіння — поради садівникавсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
27.09.2022   РФ   Reuters, Associated Press

Росія: картинки мобілізації

Довгі черги машин на дорогах, що звиваються до прикордонних пунктів Росії з Грузією, Казахстаном і Монголією, і схожі черги в аеропортах. Гнівні демонстрації — не лише в Москві та Санкт-Петербурзі — але й у віддаленій крайній північній провінції Якутії та в південному регіоні Дагестану, коли жінки ганялися за поліцейським і кричали: «Ні війні!». Озброєний чоловік, який відкрив стрілянину в комісаріаті в одному з сибірських міст і важко поранив військового коменданта, заявивши: «Зараз ми всі підемо додому».
Через п’ять днів після того, як президент Володимир Путін оголосив про часткову мобілізацію для призову сотень тисяч резервістів для боротьби в Україні, цей крок викликав обурені протести, масову втечу людей і акти насильства по всій величезній країні.
Хоча державне телебачення намалювало райдужну картину мобілізаційної акції, а телеканал «Росія 1» у неділю показав натовпи нетерплячих чоловіків, які шикуються в чергу, щоб записатися «майже в кожному регіоні», реальність була іншою. Від початку призову почали підпалювати військомати та інші адміністративні будівлі. Хоча такі інциденти були звичайними протягом 7 місяців вторгнення, їх кількість і частота зросли після виступу Путіна. Російські незалежні ЗМІ нарахували щонайменше 17 таких інцидентів за останні дні, понад 37 до оголошення мобілізації.
У понеділок чоловік на автовокзалі в Рязані облив себе легкозаймистою рідиною та підпалив, кричачи, що він не хоче брати участь у російській «спеціальній військовій операції» в Україні. Повідомляється, що він отримав легкі тілесні ушкодження та був затриманий поліцією.
Хоча було сказано, що загальна мобілізація складала близько 300 000 чоловік, деякі ЗМІ повідомляють, що влада планує зібрати більше 1 мільйона, що Москва заперечує.
Андрій Колесніков, старший науковий співробітник Фонду Карнегі, зазначив, що опитування показують, що близько половини росіян беззастережно підтримують війну, а приблизно третина підтримує війну із застереженнями. Останні є «резервуаром сумнівів і невдоволення», — сказав Колесніков. — Вже зрозуміло, що мобілізація не часткова, і якщо це буде ставати все більш очевидним, то настрої можуть почати змінюватися. Путін сильно ризикує».

Православний священик проводить богослужіння для резервістів, м. Батайськ Ростовської області, Росія 26 вересня 2022

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
живопись, животные, автомобили, Шахтер, марш, Динамо, Зеленский, столкновения, женщины, футбол, политика, учения, город, мир, Дмитрий Дятлов, медицина, терроризм, суд, история, карантин, Сергей Смоленцев, Майдан, Київ, Париж, Велика Британія, коронавирус, Путин, спорт, Киевщина, Киев, музыка, ЗСУ, архитектура, соревнования, Новый Год, Одесса, Україна, пожары, Китай, Россия, искусство, полиция, мода, НАТО, #Євромайдан, Донбасс, праздники, общество, уикенд, Львів, пляжи, Порошенко, сборная Украины, обстрелы, Росія, США, традиции, джаз, церковь, оккупация, фестивали, самолеты, корабли, военная техника, ДСНС, юмор, Польша, фотопроект, выставки, путешествия, технологии, фотоконкурсы, ВМС, Верховная Рада, зима, дети, митинги, передовая, протесты, фотография, солдат, выборы, стихийные бедствия, акции, природа, туризм, дизайн, культура, портрет, фотоподборки, Бахмут, пандемия, авиация, Александр Зубко, война, ВСУ, пейзажи, люди, Нацгвардия, Війна