НОВИНИ ДНЯ: Лукашенко допомагає Путіну будувати світ, в якому буде важко вижити не лише Україні, а й Білорусі – Портников  Гречаники: домашній рецепт смачних пісних котлеток  Вітряно, але тепло, місцями опади: прогноз погоди на 10 січня  Жовтий рівень небезпеки. На деякі регіони України насувається суттєва негода  На 10 січня прогнозують дощ у деяких областях, вдень до 13° тепла  В Україні пік "весняної" аномалії: температура буде, як у квітні  До України йде потепління: якою буде погода 9 січнявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
27.09.2022   РФ   Reuters, Associated Press

Росія: картинки мобілізації

Довгі черги машин на дорогах, що звиваються до прикордонних пунктів Росії з Грузією, Казахстаном і Монголією, і схожі черги в аеропортах. Гнівні демонстрації — не лише в Москві та Санкт-Петербурзі — але й у віддаленій крайній північній провінції Якутії та в південному регіоні Дагестану, коли жінки ганялися за поліцейським і кричали: «Ні війні!». Озброєний чоловік, який відкрив стрілянину в комісаріаті в одному з сибірських міст і важко поранив військового коменданта, заявивши: «Зараз ми всі підемо додому».
Через п’ять днів після того, як президент Володимир Путін оголосив про часткову мобілізацію для призову сотень тисяч резервістів для боротьби в Україні, цей крок викликав обурені протести, масову втечу людей і акти насильства по всій величезній країні.
Хоча державне телебачення намалювало райдужну картину мобілізаційної акції, а телеканал «Росія 1» у неділю показав натовпи нетерплячих чоловіків, які шикуються в чергу, щоб записатися «майже в кожному регіоні», реальність була іншою. Від початку призову почали підпалювати військомати та інші адміністративні будівлі. Хоча такі інциденти були звичайними протягом 7 місяців вторгнення, їх кількість і частота зросли після виступу Путіна. Російські незалежні ЗМІ нарахували щонайменше 17 таких інцидентів за останні дні, понад 37 до оголошення мобілізації.
У понеділок чоловік на автовокзалі в Рязані облив себе легкозаймистою рідиною та підпалив, кричачи, що він не хоче брати участь у російській «спеціальній військовій операції» в Україні. Повідомляється, що він отримав легкі тілесні ушкодження та був затриманий поліцією.
Хоча було сказано, що загальна мобілізація складала близько 300 000 чоловік, деякі ЗМІ повідомляють, що влада планує зібрати більше 1 мільйона, що Москва заперечує.
Андрій Колесніков, старший науковий співробітник Фонду Карнегі, зазначив, що опитування показують, що близько половини росіян беззастережно підтримують війну, а приблизно третина підтримує війну із застереженнями. Останні є «резервуаром сумнівів і невдоволення», — сказав Колесніков. — Вже зрозуміло, що мобілізація не часткова, і якщо це буде ставати все більш очевидним, то настрої можуть почати змінюватися. Путін сильно ризикує».

Резервіст, призваний під час часткової мобілізації, прощається з рідними під час відправлення на військову базу в місто Батайськ, Ростовська область, Росія, 26 вересня 2022

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
искусство, ЗСУ, дети, авиация, фотоконкурсы, Верховная Рада, Нацгвардия, коронавирус, пляжи, пандемия, корабли, США, Китай, Майдан, животные, люди, война, портрет, музыка, Динамо, самолеты, фотопроект, фестивали, Россия, Дмитрий Дятлов, Александр Зубко, мир, уикенд, дизайн, мода, Карпаты, Порошенко, НАТО, солдат, полиция, визиты, ВСУ, Киев, культура, #Євромайдан, сборная Украины, Новый Год, Донбасс, общество, юмор, соревнования, оккупация, история, медицина, ВМС, Україна, Львів, зима, Зеленский, природа, обстрелы, Путин, Київ, карантин, протесты, Крым, политика, столкновения, праздники, пейзажи, женщины, путешествия, туризм, Киевщина, город, пожары, митинги, марш, автомобили, традиции, стихийные бедствия, живопись, ДСНС, терроризм, военная техника, Польша, выборы, Сергей Смоленцев, фотоподборки, акции, архитектура, Шахтер, церковь, суд, передовая, Війна, выставки, Одесса, футбол, Бахмут, технологии, фотография, Париж, спорт, учения