НОВИНИ ДНЯ: Пишно зацвітуть уже в травні: коли сіяти чорнобривці на розсаду і як це краще робити  Гороскоп на 6 квітня для всіх знаків зодіаку: будьте обережніше зі словами і рішеннями  Що посадити у квітні у відкритий ґрунт, теплицю та на розсаду: шпаргалка для дачника  В Україні 6 квітня дощитиме, вдень прогріє до +20°  РФ співпрацюватиме з Китаєм через ситуацію на Близькому Сході — що заявили  Путін не боїться НАТО: Трамп знову назвав Альянс "паперовим тигром"  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 6 квітнявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
24.10.2022   Україна   Радіо Свобода

Без світла: вимушений захід енергетиків через російські обстріли

Українські енергетики заявили, що у них немає іншого виходу, окрім як запровадити аварійні та планові відключення електроенергії, оскільки Росія посилює напади на критичну інфраструктуру в Україні.
Президент України Володимир Зеленський 20 жовтня попередив лідерів ЄС, що російські атаки, які зруйнували значну частину енергетичної інфраструктури України, спрямовані, зокрема, на те, щоб спровокувати нову хвилю міграції українців до країн ЄС.
«Російський терор проти наших енергетичних об’єктів спрямований на те, щоб створити якомога більше проблем з електроенергією та теплом для України цієї осені та взимку, і щоб якомога більше українців поїхало до ваших країн», — сказав Зеленський на саміті ЄС у Брюсселі.
Російські атаки на українську енергомережу призвели до загальнонаціональних відключень електроенергії, погіршивши ситуацію, в якій опинилися українці. Ймовірно, на людей через війну чекає зима без достатньої кількості електроенергії та тепла. Уряд зобов’язав українців мінімізувати використання електроенергії від 7-00 до 23:00 і попередив про можливі тимчасові відключення світла.
Українська влада назвала тактику Москви щодо націлювання на цивільну інфраструктуру воєнним злочином і продовжує закликати світову спільноту визнати Росію державою-спонсором тероризму. Генпрокурор України Андрій Костін закликав Гаагу визнати Росію державою-спонсором тероризму. Костін згадав ракетні обстріли 17 жовтня, у результаті яких загинули 19 людей, ще 105 отримали поранення та спричинили міжнародний резонанс. «Це не мало військової мети. Мета навмисних атак Росії — спричинити загибель цивільного населення та знищити цивільну інфраструктуру».
Росія неодноразово завдавала ударів по цивільних об’єктах та об’єктах інфраструктури по всій Україні, що призвело до відключення електроенергії у понад 1000 міст, селищ і сіл.
«Це воєнні злочини, – заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 19 жовтня. — Цілеспрямовані атаки на цивільну інфраструктуру з чіткою метою відрізати чоловіків, жінок, дітей від води, електрики та опалення з приходом зими. Це акти чистого терору».
Російський президент Володимир Путін 10 жовтня підтвердив завдання Росією масованих ударів по Україні, зокрема по об’єктах енергетики. При цьому він пригрозив новими атаками «у разі продовження спроб проведення на російській території терактів».
Джерело фотографій: EPA-EFE, Reuters, AP, Радіо Свобода

Чоловік за допомогою світла з мобільного телефону орієнтується на темній вулиці в Києві 19 жовтня.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
природа, джаз, корабли, #Євромайдан, Киевщина, суд, общество, Новый Год, спорт, фотография, пляжи, уикенд, Зеленский, юмор, зима, фотопроект, фотоподборки, Динамо, медицина, выставки, футбол, дети, ДСНС, животные, ЗСУ, мода, солдат, история, путешествия, акции, терроризм, музыка, сборная Украины, НАТО, США, церковь, традиции, ВСУ, соревнования, портрет, пандемия, самолеты, столкновения, искусство, коронавирус, политика, пейзажи, Киев, автомобили, Китай, учения, Верховная Рада, протесты, Путин, выборы, Крым, митинги, военная техника, Війна, фотоконкурсы, технологии, туризм, Донбасс, Шахтер, Київ, Россия, ВМС, люди, Польша, Україна, Одесса, фестивали, передовая, архитектура, Дмитрий Дятлов, женщины, война, Нацгвардия, Париж, авиация, визиты, Сергей Смоленцев, карантин, Порошенко, Майдан, обстрелы, марш, стихийные бедствия, живопись, Львів, оккупация, Бахмут, праздники, культура, полиция, пожары, город, дизайн, Александр Зубко, мир