НОВИНИ ДНЯ: Важкий період закінчується: 3 знаки зодіаку відчують полегшення після 5 грудня  Зарплати військовим не підвищать, але будуть контракти з покращеними умовами, - Шмигаль  Росіяни переоцінили свої сили і зазнають втрат: у ЗСУ розповіли про ситуацію у Куп'янську  Моді приймає Путіна з почестями: що означає для України поїздка "фюрера" до Індії  Врожай в Україні зростає, але експерти б’ють на сполох — що заважає прибутку від його продажу  Прогноз погоди на 5 грудня: похолодання та нічний мороз  Половина європейців вважають Трампа ворогом Європивсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
21.02.2023   Київ, Україна   Радіо Свобода, Вечірній Київ

Тиха акція та молитви: День пам'яті Героїв Небесної Сотні

Протягом дня 20 лютого у Києві вшановували пам'ять Героїв Небесної сотні. Декілька сотень людей, серед яких були родини загиблих та учасники подій Революції гідності, прийшли вшанувати пам'ять загиблих. Біля каплиці на алеї Героїв Небесної сотні відбулася панахида. Також відбулося покладання квітів. Спершу військовослужбовці поставили до меморіального хреста кошик із жовтими та синіми квітами від уряду та українського народу.
Зранку президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні. Упродовж ранку чиновники та урядовці приїздили покладати квіти до меморіалу Героїв.
Щороку вшанування проходить тихо та з молитвами. А цьогоріч — під звуки сирени. Однак сигнал «Повітряна тривога» не зупинив киян від відвідин Алеї Героїв Небесної Сотні. Вони один за одним йшли з квітами та білими янголами, яких розвішують до акції «Ангели памʼяті».
Сумний список Небесної сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян і Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдене тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. Від 18 до 20 лютого 2014 року на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної сотні.
105 героям Небесної сотні посмертно присвоїли звання «Герой України», а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський і громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної сотні.
День пам'яті Героїв Небесної сотні був упроваджений п'ятим президентом України Петром Порошенком у 2015 році. 17 лютого 2021 року Верховна Рада України визнала Революцію гідності одним із ключових моментів українського державотворення і виразником національної ідеї свободи.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Війна, Александр Зубко, архитектура, Львів, стихийные бедствия, фотопроект, туризм, Зеленский, Новый Год, Одесса, военная техника, Шахтер, общество, люди, Динамо, животные, пандемия, сборная Украины, дети, история, зима, фотография, суд, Дмитрий Дятлов, Майдан, Киевщина, фотоконкурсы, юмор, война, мир, самолеты, женщины, ВСУ, технологии, полиция, природа, ВМС, портрет, учения, пожары, США, фестивали, Россия, Нацгвардия, пляжи, уикенд, дизайн, праздники, спорт, церковь, искусство, путешествия, пейзажи, футбол, Крым, Киев, марш, солдат, мода, музыка, оккупация, культура, Китай, карантин, столкновения, митинги, Париж, передовая, Сергей Смоленцев, терроризм, авиация, НАТО, Донбасс, медицина, традиции, Польша, Бахмут, ДСНС, Порошенко, корабли, автомобили, Київ, политика, живопись, Україна, выборы, фотоподборки, Верховная Рада, визиты, джаз, выставки, протесты, #Євромайдан, коронавирус, Путин, город, акции, соревнования, обстрелы, ЗСУ