НОВИНИ ДНЯ: Найпростіший спосіб позбутися мурах в домі без хімії: рецепт  Таропрогноз на 24 червня 2026 року: кому день принесе прорив, а кому варто уважніше слухати інтуїцію  Вони повернуться наступного року: чому не можна обрізати відцвілі квіти цих 5 видів  Самотність у 20+ років: чому ми відчуваємо, що життя мало бути іншим  Вилийте ці відходи під кущі — помідори нікуди буде подіти: виростуть великими та м’ясистими  Отримають те, чого давно чекали: для 4 знаків китайського гороскопа починається світла смуга починаючи з 24 червня  Нагідки — новий суперфуд і головний секрет домашнього доглядувсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
13.09.2024   Україна   РБК-Україна, Контракти
35984 Метки:  Україна.

Оборонці "Азовсталі" і не тільки. Україна повернула з полону ще 49 військових

13 вересня відбувся черговий обмін полоненими між Україною та Росією. Вдалось повернути 49 військових, серед яких і оборонці "Азовсталі".

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Telegram президента України Володимира Зеленського, Telegram омбудсмена Дмитра Лубінця, Координаційний штаб з питань поводження з військополоненими. Про це повідомляють Контракти.UA.

"49 українців і українок удома. Це воїни Збройних Сил України, Національної гвардії, Національної поліції, Державної прикордонної служби, а також наші цивільні люди", - розповів Зеленський.

За даними президента, серед них і Леніє Умєрова - дівчина, яку росіяни захопили в заручники, коли вона приїхала піклуватися про хворого батька.

"Також вдалося звільнити ще частину захисників і захисниць "Азовсталі". Вдома й Герой України, військовий медик Віктор Івчук", - додав Зеленський.

Як розповів омбудсмен Дмитро Лубінець, стан здоров'я людей, які повернулися з полону, дуже важкий, багато хто втратив десятки кілограмів ваги.

Особливості обміну

Як зазначили у Координаційному штабі, цей обмін особливий, адже вперше за тривалий час вдалося звільнити з полону 23 жінки.

"Зокрема це цивільні українки, яких росіяни затримали та незаконно позбавили волі ще до повномасштабного вторгнення. Вдалося звільнити також жінок, які зазнали негуманного поводження зокрема через примусову участь у так званому "судовому процесі" над захисниками Маріуполя. Вийшла на волю кримськотатарська активістка Леніє Умерова, захоплена росіянами під час перетину кордону Грузії", - йдеться у повідомленні.

Крім того, серед звільнених 23 солдатів та сержантів, 19 офіцерів.

"Восьмеро - представники ЗСУ (зокрема двоє з ТрО), двоє з Нацполіції, четверо прикордонників, 13 військових моряків, 15 захисників Маріуполя та "Азовсталі" з Нацгвардії. Решта семеро - цивільні. Звільнені оборонці захищали нашу землю на Донецькому, Луганському, Херсонському напрямках", - розповіли в Штабі.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення додому з полону повернулись 3569 українців. 13 вересня відбувся 56-й обмін військовополонених.

Обмін полоненими у форматі "всіх на всіх"

Україна неодноразово заявляла про готовність провести обмін полоненими з Росією у форматі "всіх на всіх". У травні президент України Володимир Зеленський говорив, що обмін "усіх на всіх" можливий лише в одному випадку.

У свою чергу, як у серпні зазначав уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, незважаючи на операцію українських військ у Курській області РФ та поповнення обмінного фонду, найближчим часом обмін полоненими "усіх на всіх" з РФ не відбудеться.

Додамо, що на відміну від України, Росія постійно зриває обміни полоненими. У тому ж травні в одному зі звітів Інституту вивчення війни йшлося про те, що Кремль використовує тему обміну полоненими для дестабілізації ситуації в Україні.

 

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
стихийные бедствия, история, Майдан, корабли, Сергей Смоленцев, Китай, люди, церковь, Динамо, уикенд, карантин, выборы, Киевщина, фестивали, терроризм, акции, Донбасс, фотоподборки, фотоконкурсы, архитектура, природа, война, спорт, Дмитрий Дятлов, джаз, оккупация, НАТО, обстрелы, солдат, ДСНС, общество, сборная Украины, Польша, животные, Париж, пляжи, Нацгвардия, искусство, ЗСУ, Путин, мода, соревнования, Велика Британія, туризм, Верховная Рада, праздники, Новый Год, Росія, традиции, Київ, Львів, музыка, пейзажи, выставки, юмор, фотопроект, мир, столкновения, пандемия, город, учения, Киев, митинги, Порошенко, политика, медицина, Зеленский, Бахмут, пожары, авиация, живопись, коронавирус, зима, Україна, военная техника, футбол, суд, ВМС, США, ВСУ, полиция, Війна, протесты, дети, дизайн, передовая, Россия, портрет, Шахтер, женщины, путешествия, фотография, Одесса, марш, Александр Зубко, #Євромайдан, самолеты, автомобили, технологии, культура