НОВИНИ ДНЯ: Усі справи трьох знаків Зодіаку різко підуть вгору на початку червня  Від Путіна приховали катастрофу росіян на фронті, а пропагандисти на межі "бунту" — аналіз ISW  Дизель на АЗС може подешевшати на 7-10 гривень: коли чекати нових цін  Таропрогноз на 29 травня 2026 року: кому день принесе новий шанс, а кому — складний вибір  У п'ятницю Україні прогнозують сильний вітер, дощ і грози  Путін приїхав в гості до союзника з кулеметником на броньовику   Негода атакує : які області накриють шквали, а де вдарять грозивсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
04.05.2025   Україна, Київ   РБК-Україна, Контракти
3556 Метки:  Україна, Київ.

Бузкова алея старіє: чи залишиться Київ без улюбленого сирингарію

У київському ботанічному саду імені Гришка розквітла знаменита бузкова алея. Щороку вона приваблює десятки тисяч людей, але частина дерев уже втрачає силу.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів заступник директора саду, кандидат біологічних наук Микола Шумика. Про це повідомляють Контракти.UA.

Унікальна колекція бузку

Сирингарій (так науково називають бузковий сад) розташований на мальовничих дніпровських схилах із краєвидом на Видубицький монастир і Лівобережжя. Його спроєктував відомий ландшафтний архітектор Леонід Рубцов у 1948-1950 роках.

На півтора гектара зібрано близько 120 сортів бузку з усього світу та 23 природні види. Один із найстаріших кущів - сорту "Людвіг Шпет", який завезли з Берліну після Другої світової війни. Його хотіли видалити через вік, але вирішили зберегти хоча б у вигляді декоративних стовбурів.

Дерева старіють, але бузковий сад залишиться

За словами науковця, деякі сорти бузку з роками втрачають життєздатність, особливо ті, що були виведені штучно. Крім того, через тривале вирощування в одному місці виснажується ґрунт.

Втім, у Ботсаду вже розробили 10-річну стратегію розвитку, яка передбачає оновлення бузкової алеї та закладення нового сирингарію. Частину робіт уже розпочали.

Популярність не згасає

До повномасштабної війни у пік цвітіння бузку Ботсад приймав до 30 тисяч відвідувачів на день. Зараз приходять до 15 тисяч щодня. Загалом бузковий сезон щороку приваблює понад 100 тисяч людей.

"Це сад для закоханих. Люди приходять ще вдосвіта - слухати солов’їв і дивитись на світанок", - каже Шумика.

Раніше РБК-Україна розповідало про п’ять найвражаючих ботанічних садів світу, які вражають своєю красою, масштабом і колекцією рослин. До списку увійшли сади в Сінгапурі, Лондоні, Ріо-де-Жанейро, Кейптауні та Монако. Вони вважаються справжніми оазисами природи, де можна побачити рідкісні рослини, архітектурні шедеври й унікальні ландшафтні рішення.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
ДСНС, пляжи, мода, живопись, сборная Украины, фестивали, медицина, оккупация, праздники, выставки, мир, столкновения, коронавирус, Киев, культура, Китай, природа, пожары, город, фотография, женщины, общество, Александр Зубко, авиация, архитектура, акции, путешествия, люди, Майдан, автомобили, самолеты, церковь, Бахмут, зима, туризм, Порошенко, спорт, искусство, фотоподборки, Зеленский, обстрелы, Україна, передовая, Польша, Новый Год, Війна, Донбасс, дети, учения, ЗСУ, политика, фотопроект, животные, полиция, портрет, юмор, митинги, Сергей Смоленцев, Нацгвардия, Київ, футбол, Велика Британія, Париж, суд, Карпаты, Шахтер, Динамо, США, джаз, традиции, военная техника, марш, Дмитрий Дятлов, соревнования, Львів, Россия, стихийные бедствия, Путин, Верховная Рада, музыка, технологии, терроризм, фотоконкурсы, пейзажи, протесты, солдат, карантин, Одесса, #Євромайдан, корабли, ВСУ, дизайн, ВМС, война, выборы, уикенд, история, Киевщина, НАТО, пандемия