НОВИНИ ДНЯ: Нагідки — новий суперфуд і головний секрет домашнього догляду  Гороскоп на 24 червня за картами Таро: Левам - спостерігати, Козерогам - зміни  Що таке суглинковий ґрунт і чому його обожнюють рослини  Гороскоп на 24 червня для всіх знаків зодіаку: деякі знаки нарешті отримають шанс усе змінити  Що посадити поруч з перцем і чим удобрювати для рясного врожаю  Україну накриє сильна магнітна буря, а індекс зросте до 5: який день буде найважчим  Як боротися з ведмедкою: спосіб, який знищить капустянку на довгий часвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
01.11.2025   Українські вчені на антарктичній станції «Академік Вернадський»   ТСН, Контракти

Біля станції "Вернадського" з’явилися перші горбаті кити: який вигляд мають

Українські полярники зафіксували найранішнє повернення горбанів.

Українські вчені на антарктичній станції «Академік Вернадський» зафіксували найраніше повернення горбатих китів у район Антарктичного півострова. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це пише Національний антарктичний науковий центр.

«Ми підійшли човном до північної частини острова Ховгард, де раніше бачили косаток та антарктичних смугачів. І цього разу зустріли пару косаток, які завели нас у початок протоки Лемейр. Там ми їх втратили, але згодом натрапили на пару горбанів», — розповіла біологиня 30-ї української антарктичної експедиції Зоя Швидка.

Хоча перших горбанів сезону в регіоні бачили пасажири суден ще 20 і 22 жовтня, українські полярники зареєстрували пару китів 25 жовтня південніше — у протоці Лемейр.

«Нині це найраніша весняна реєстрація горбанів у районі „Вернадського“ — як за спостереженнями українських науковців, так і за даними Happywhale (нагадаємо, що в Антарктиці зараз весна)», — пояснили вчені.

Зазвичай горбаті кити Південної півкулі навесні повертаються з місць розмноження біля екватора до антарктичних вод, багатих на криль. Однак їхнє надзвичайно раннє прибуття свідчить про зміни. Науковці Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) пояснюють цей рекордний термін зміною природних факторів.

«Зміна клімату, зокрема скорочення площі морського льоду, та скупчення крилю дозволяють горбатим китам залишатися в районі Антарктичного півострова довше. Ймовірно, ті ж фактори зумовили й раннє повернення горбанів зараз», — пояснила біологиня НАНЦ Оксана Савенко.

Українські біологи, які комплексно досліджують китоподібних від 2018 року, уже фіксували, що деякі особини залишаються в цьому районі навіть у червні та липні, а акустичний моніторинг виявляв їх навіть у серпні.

Нагадаємо, у Канаді морський парк Marineland, що розташований у Ніагарському водоспаді, заявив про намір усипити 30 китів, якщо уряд не виконає його вимоги.

Раніше ми писали про те, що абсолютна тиша в океані налякала науковців, адже найбільші істоти нашої планети, сині кити, припинили співати.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
живопись, Россия, Киевщина, мода, военная техника, Киев, город, протесты, политика, выставки, архитектура, #Євромайдан, фотография, пожары, Польша, общество, ВМС, Україна, Китай, пляжи, Динамо, природа, Донбасс, дети, обстрелы, фотоподборки, самолеты, люди, Нацгвардия, карантин, полиция, Київ, праздники, медицина, ЗСУ, Сергей Смоленцев, фотопроект, учения, дизайн, футбол, церковь, суд, Верховная Рада, солдат, выборы, терроризм, марш, Порошенко, уикенд, пандемия, война, джаз, Зеленский, Бахмут, передовая, фотоконкурсы, Александр Зубко, США, зима, Росія, Дмитрий Дятлов, культура, искусство, путешествия, Львів, традиции, история, сборная Украины, Майдан, животные, ВСУ, авиация, женщины, туризм, Шахтер, Париж, юмор, Війна, музыка, оккупация, технологии, стихийные бедствия, соревнования, портрет, фестивали, Новый Год, автомобили, митинги, столкновения, коронавирус, корабли, ДСНС, спорт, акции, НАТО, Велика Британія, Путин, мир, Одесса, пейзажи