НОВИНИ ДНЯ: Нагідки — новий суперфуд і головний секрет домашнього догляду  Гороскоп на 24 червня за картами Таро: Левам - спостерігати, Козерогам - зміни  Що таке суглинковий ґрунт і чому його обожнюють рослини  Гороскоп на 24 червня для всіх знаків зодіаку: деякі знаки нарешті отримають шанс усе змінити  Що посадити поруч з перцем і чим удобрювати для рясного врожаю  Україну накриє сильна магнітна буря, а індекс зросте до 5: який день буде найважчим  Як боротися з ведмедкою: спосіб, який знищить капустянку на довгий часвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
01.11.2025   Українські вчені на антарктичній станції «Академік Вернадський»   ТСН, Контракти

Біля станції "Вернадського" з’явилися перші горбаті кити: який вигляд мають

Українські полярники зафіксували найранішнє повернення горбанів.

Українські вчені на антарктичній станції «Академік Вернадський» зафіксували найраніше повернення горбатих китів у район Антарктичного півострова. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це пише Національний антарктичний науковий центр.

«Ми підійшли човном до північної частини острова Ховгард, де раніше бачили косаток та антарктичних смугачів. І цього разу зустріли пару косаток, які завели нас у початок протоки Лемейр. Там ми їх втратили, але згодом натрапили на пару горбанів», — розповіла біологиня 30-ї української антарктичної експедиції Зоя Швидка.

Хоча перших горбанів сезону в регіоні бачили пасажири суден ще 20 і 22 жовтня, українські полярники зареєстрували пару китів 25 жовтня південніше — у протоці Лемейр.

«Нині це найраніша весняна реєстрація горбанів у районі „Вернадського“ — як за спостереженнями українських науковців, так і за даними Happywhale (нагадаємо, що в Антарктиці зараз весна)», — пояснили вчені.

Зазвичай горбаті кити Південної півкулі навесні повертаються з місць розмноження біля екватора до антарктичних вод, багатих на криль. Однак їхнє надзвичайно раннє прибуття свідчить про зміни. Науковці Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) пояснюють цей рекордний термін зміною природних факторів.

«Зміна клімату, зокрема скорочення площі морського льоду, та скупчення крилю дозволяють горбатим китам залишатися в районі Антарктичного півострова довше. Ймовірно, ті ж фактори зумовили й раннє повернення горбанів зараз», — пояснила біологиня НАНЦ Оксана Савенко.

Українські біологи, які комплексно досліджують китоподібних від 2018 року, уже фіксували, що деякі особини залишаються в цьому районі навіть у червні та липні, а акустичний моніторинг виявляв їх навіть у серпні.

Нагадаємо, у Канаді морський парк Marineland, що розташований у Ніагарському водоспаді, заявив про намір усипити 30 китів, якщо уряд не виконає його вимоги.

Раніше ми писали про те, що абсолютна тиша в океані налякала науковців, адже найбільші істоти нашої планети, сині кити, припинили співати.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
#Євромайдан, самолеты, соревнования, пейзажи, традиции, зима, ДСНС, Польша, солдат, коронавирус, пандемия, митинги, протесты, США, джаз, пляжи, Верховная Рада, женщины, дизайн, архитектура, город, Динамо, общество, фотоподборки, оккупация, культура, авиация, Россия, Порошенко, спорт, Сергей Смоленцев, выборы, фестивали, обстрелы, стихийные бедствия, Киев, Війна, НАТО, Зеленский, природа, Львів, мода, Александр Зубко, Одесса, учения, медицина, фотопроект, животные, Париж, акции, политика, фотоконкурсы, музыка, уикенд, Нацгвардия, Путин, полиция, Майдан, выставки, корабли, портрет, ВСУ, история, терроризм, суд, искусство, ЗСУ, Україна, путешествия, Донбасс, люди, марш, Дмитрий Дятлов, мир, карантин, технологии, фотография, Киевщина, сборная Украины, ВМС, Росія, живопись, война, столкновения, праздники, дети, футбол, Велика Британія, передовая, церковь, Київ, пожары, юмор, Китай, туризм, военная техника, автомобили, Новый Год, Шахтер, Бахмут