Фото і Відео
Фоторепортажі
03.11.2017   Донбас, Україна   Прес-центр штабу АТО

День інженерних військ: сапер - професія творча і героїчна

Сапер – професія героїчна. І наші хлопці щодня доводять це: роблять проходи на мінних полях, ставлять мінно-вибухові загородження на підступах до наших позицій. І все це перед самісіньким носом ворога. Про решту своїх без перебільшення подвигів вони скромно мовчать. Кажуть: «Прочитають рідні – будуть хвилюватися».
– У нас кожен виїзд – цікаве і оригінальне завдання, – розповідає старший лейтенант Владислав Римар, командир саперної роти. – Сам процес розмінування – як розв’язання складного ребусу. Ніколи не знаєш, що цього разу вигадав ворожий сапер. Найбезпечніший і «універсальний» спосіб знешкодження інженерних боєприпасів – підрив. Але є винятки. Наприклад, треба зробити роботу тихо. Або розмінувати важливий об’єкт. У таких випадках починаєш перебирати в голові усі варіанти закладок вибухівки із власного досвіду, розповідей колег та про які читав у підручниках.
Владислав розповідає, що його підлеглі дуже часто працюють на передньому краї. Основні напрямки – поблизу Богданівки, Новотроїцького, Гранітного. Каже, що саперу життєво необхідно бути втричі уважнішим, ніж іншим військовим і дивитися слід не тільки під ноги.
– Міна чи заряд можна розмістити не тільки на землі, – ділиться офіцер. – Часто їх закріплюють на деревах, із прив’язаними звисаючими риболовними гачками. Ідеш собі лісосмугою, зачепився одягом за гачок, смикнув – вибух. Крім того, постійно треба дивитися у бік ворога, адже зосереджений виключно на мінах сапер може стати легкою мішенню для стрільця.
В основному доводиться мати справу із протипіхотними мінами, які встановлює ворог проти наших воїнів. Але навіть звичайну міну можна встановити так, що знешкодити її буде дуже важко, майже не можливо. До прикладу міни із фотоелементами.
– У нас є свої, саперні дуелі з ворогом, – каже командир роти. – Був випадок поблизу Богданівки. Стояла звичайнісінька міна, на перший погляд. Прямо як зразок у підручнику. Але виявилося не все так просто. Під нею була встановлена друга міна. А ще – йшла розтяжка до третьої міни, замаскованої за кілька метрів праворуч. Та ми розгадали цю загадку і успішно ліквідували загрозу.
Сапери кажуть, що встановлення міни – завдання творче. Фахівця обмежує лише знання своєї справи та власна уява. Кожна закладка міни розповідає історію про свого «автора». Найменша дрібниця характеризує сапера як фахівця і як особистість.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
стихийные бедствия, мода, самолеты, фотопроект, Китай, Нацгвардия, соревнования, медицина, Крым, дизайн, Львів, ДСНС, дети, Зеленский, праздники, солдат, путешествия, ЗСУ, живопись, Путин, музыка, суд, зима, технологии, Одесса, Майдан, визиты, общество, люди, Сергей Смоленцев, Шахтер, Киев, футбол, полиция, фотоконкурсы, Порошенко, Донбасс, автомобили, Париж, сборная Украины, женщины, Україна, протесты, мир, архитектура, выборы, выставки, Новый Год, Александр Зубко, пляжи, митинги, терроризм, традиции, политика, Россия, столкновения, карантин, экология, церковь, Киевщина, уикенд, животные, обстрелы, спорт, ВСУ, передовая, Верховная Рада, фестивали, оккупация, искусство, учения, Бахмут, коронавирус, портрет, пейзажи, корабли, Війна, Київ, Дмитрий Дятлов, #Євромайдан, США, пандемия, культура, акции, марш, город, история, военная техника, Динамо, Польша, фотоподборки, пожары, НАТО, туризм, ВМС, фотография, природа, авиация, война, юмор