НОВОСТИ ДНЯ: Закликають замінити Путіна: у Росії опозиція все частіше критикує главу Кремля - розвідка Британії  Правила відстрочення та звільнення від призову на строкову військову службу: уряд вніс зміни  Як приготувати бельгійські вафлі: рецепт найсмачнішого сніданку  Дефіцит товару і персоналу. Reuters розповіло про вплив санкцій на продавців одягу в РФ  Синоптикиня попередила про серйозні дощі найближчим часом  Яка зарплата в поліціянтів України 2023 року  Окрошка на кефірі з мінеральною водою: класичний рецептвсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
11.12.2018   Україна   Радіо Свобода

«Дівчата зрізають коси»: жінки, які пішли на війну

У Києві презентують книгу «Дівчата зрізають коси» – це спогади жінок-військових, які стали на захист України від російської військової агресії на Донбасі. Кожна з них пішла на фронт, бо відчула, що має боронити рідну землю. Для багатьох найстрашнішим елементом війни виявились не обстріли чи відсутність комфортних умов, а втрата бойових побратимів, яких не змогли врятувати.
Усі історії, що увійшли до книги, були записані воєнною кореспонденткою Євгенією Подобною з листопада 2017-го до липня 2018 року.

Марина «Ксена» Валицька, «Правий сектор», 54-а окрема механізована бригада, 46-й окремий батальйон «Донбас-Україна»: «У грудні 2016 року, коли була битва за «ліс» – лісосмугу на Світлодарській дузі, яка була під контролем бойовиків. У нас було найбільше загиблих і поранених. Звісно, той день ніколи не забудеться. Я тоді втратила п’ятьох побратимів. Тоді я була на командному пункті батальйону, задіяна як помічник замполіта... Я почула, що в нас є загиблий. Першим убили нашого командира – «Шайтана». Але потім я не знала, на якій стадії зараз бій. Повідомляли час від часу: той поранений, той зник безвісти, той убитий».

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
город, путешествия, политика, выборы, суд, Киев, история, Дмитрий Дятлов, люди, парады, стихийные бедствия, марш, оккупация, полиция, пляжи, искусство, акции, архитектура, Нацгвардия, Одесса, учения, Новый Год, фестивали, общество, женщины, спорт, пожары, пандемия, Майдан, футбол, праздники, Сергей Смоленцев, Китай, культура, Россия, дизайн, карантин, церковь, Порошенко, показы, корабли, музыка, обстрелы, #Євромайдан, ЗСУ, пейзажи, тест-драйв, Верховная Рада, Крым, США, туризм, Карпаты, фотоподборки, зима, живопись, уикенд, политики, животные, столкновения, ВСУ, экология, мода, сборная Украины, фотопроект, технологии, автомобили, мир, Зеленский, война, передовая, Александр Зубко, Киевщина, традиции, коронавирус, ВМС, Польша, протесты, фотоконкурсы, юмор, портрет, терроризм, военная техника, ДСНС, соревнования, фотография, Динамо, НАТО, авиация, визиты, Львів, дети, митинги, солдат, Путин, самолеты, природа, Донбасс, выставки, медицина, Шахтер