НОВИНИ ДНЯ: Для трьох знаків Зодіаку вересень стане найдоленоснішим місяцем року  «Чотири вершники» Кремля: Мельник в ООН зробив жорстке попередження росіянам щодо мобілізації  Рекордно низька оренда: в якому обласному центрі України можна задешево зняти квартиру  Фінансовий гороскоп на вересень 2026 року  Власні українські Storm Shadow: коли з’являться, куди дістануть у РФ та чому в Кремлі вже панікують   Сусід курить на балконі, а дим іде до вас: чи реально оштрафувати порушника  Лобове скло радять протирати оцтом: навіщо це роблятьвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
31.05.2019   Чорне море   Міністерство оборони України

Приборкання «Кентавра»: як у Чорному морі новий катер випробовували

У рамках чергового етапу заводських випробувань представники суднобудівного підприємства «Кузня на Рибальському» перевірили морехідні характеристики десантно-штурмового катера типу «Кентавр». Для цього екіпаж катера здійснив вихід в море.
– Після внесення змін в конструкцію корпуса катера та його енергетичної установки за результатами виходу в море було встановлено, що загальна шумність катера стала значно меншою, зараз навіть, перебуваючи на ходовій рубці, можна говорити пошепки, – розповів начальник управління кораблебудування Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Василь Радчук. – Разом з тим, покращилися його маневрені характеристики, зокрема маневреність на ходу та при розворотах. Наприклад, при перекладці рулів з лівого борта на правий, катер на повній швидкості розвертається практично на місці. Також позитивним моментом є крен катера в чотири градуси, що, звісно, є плюсом для такого типу катера.
За словами представника Командування ВМС, катер спроможний дійти в будь-яку точку Чорного моря за один захід і оперативно повернутись назад. Дальність плавання складає 500 миль. Якщо порівняти українські «Кентаври» з катерами подібного типу іноземного виробництва, то наші катери за деякими тактико-технічними характеристиками навіть переважають своїх опонентів.
– Ще однією з проектних особливостей катера є великий десантний відсік, де можна розмістити 32 військовослужбовця з легким озброєнням та усім боєкомплектом. Також важливо, що є броньований корпус, а це ще одна його перевага, адже особовий склад, який знаходитиметься в ходовій рубці та десантному відсіку буде в безпеці, – зазначив капітан Радчук.
Проектом передбачено, що «Кентаври» будуть малопомітні для радіолокаційних та інфрачервоних засобів противника. Ці можливості дозволять приховано і водночас ефективно транспортувати у визначені райони виконання бойових завдань підрозділи морської піхоти або спеціального призначення з їхнім подальшим десантуванням на необладнане узбережжя.
– Цей катер має великий коефіцієнт автоматизації, приміром, система управління працює в автоматичному режимі. Крім того, «Кентавр» має власні засоби спостереження за надводною обстановкою, це радіолокаційні та оптико-електронні засоби, комплекти телевізійних та тепловізійних камер, що дають змогу вдень та вночі вести спостереження. Також під час виходу в море відбулась перевірка можливостей оптико-електронних сенсорів, автоматичне захоплення цілей та їх онлайн супроводження, – підкреслив капітан 1 рангу Василь Радчук.
У Командуванні ВМС ЗС України вже підготували план державних випробувань десантно-штурмових катерів типу «Кентавр». Незабаром розпочнеться його реалізація.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
зима, война, полиция, Бахмут, Україна, пляжи, дизайн, фестивали, корабли, Львів, пейзажи, традиции, военная техника, Донбасс, животные, Россия, выставки, соревнования, живопись, архитектура, учения, пандемия, Париж, Дмитрий Дятлов, Майдан, дети, Динамо, пожары, путешествия, выборы, история, уикенд, женщины, Китай, стихийные бедствия, искусство, мир, Александр Зубко, портрет, город, оккупация, Польша, Зеленский, коронавирус, митинги, Одесса, авиация, Киевщина, Росія, туризм, марш, природа, Киев, Сергей Смоленцев, столкновения, фотоконкурсы, общество, обстрелы, Порошенко, Київ, карантин, медицина, музыка, самолеты, Верховная Рада, праздники, передовая, сборная Украины, суд, технологии, мода, Війна, юмор, Путин, терроризм, ВСУ, культура, фотопроект, ВМС, автомобили, люди, Шахтер, Велика Британія, ЗСУ, фотоподборки, фотография, протесты, футбол, Нацгвардия, джаз, ДСНС, НАТО, акции, политика, спорт, США, солдат, Новый Год, #Євромайдан, церковь