НОВИНИ ДНЯ: "Цього не уникнути": міністр відповів, коли можуть запровадити ПДВ для ФОПів  Прогноз погоди на 5 грудня: похолодання та нічний мороз  Молдова приховує план реінтеграції Придністров’я: що це означає для регіону  Половина європейців вважають Трампа ворогом Європи  Холодний Місяць 5 грудня: гороскоп для всіх знаків зодіаку для останньої Суперповні у році  Зима на паузі? Що буде з погодою в Україні 5 грудня і де можливі пориви вітру  Починається біла смуга: 3 китайські знаки зодіаку, які будуть найщасливішими у грудні 2025 рокувсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
31.05.2019   Чорне море   Міністерство оборони України

Приборкання «Кентавра»: як у Чорному морі новий катер випробовували

У рамках чергового етапу заводських випробувань представники суднобудівного підприємства «Кузня на Рибальському» перевірили морехідні характеристики десантно-штурмового катера типу «Кентавр». Для цього екіпаж катера здійснив вихід в море.
– Після внесення змін в конструкцію корпуса катера та його енергетичної установки за результатами виходу в море було встановлено, що загальна шумність катера стала значно меншою, зараз навіть, перебуваючи на ходовій рубці, можна говорити пошепки, – розповів начальник управління кораблебудування Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Василь Радчук. – Разом з тим, покращилися його маневрені характеристики, зокрема маневреність на ходу та при розворотах. Наприклад, при перекладці рулів з лівого борта на правий, катер на повній швидкості розвертається практично на місці. Також позитивним моментом є крен катера в чотири градуси, що, звісно, є плюсом для такого типу катера.
За словами представника Командування ВМС, катер спроможний дійти в будь-яку точку Чорного моря за один захід і оперативно повернутись назад. Дальність плавання складає 500 миль. Якщо порівняти українські «Кентаври» з катерами подібного типу іноземного виробництва, то наші катери за деякими тактико-технічними характеристиками навіть переважають своїх опонентів.
– Ще однією з проектних особливостей катера є великий десантний відсік, де можна розмістити 32 військовослужбовця з легким озброєнням та усім боєкомплектом. Також важливо, що є броньований корпус, а це ще одна його перевага, адже особовий склад, який знаходитиметься в ходовій рубці та десантному відсіку буде в безпеці, – зазначив капітан Радчук.
Проектом передбачено, що «Кентаври» будуть малопомітні для радіолокаційних та інфрачервоних засобів противника. Ці можливості дозволять приховано і водночас ефективно транспортувати у визначені райони виконання бойових завдань підрозділи морської піхоти або спеціального призначення з їхнім подальшим десантуванням на необладнане узбережжя.
– Цей катер має великий коефіцієнт автоматизації, приміром, система управління працює в автоматичному режимі. Крім того, «Кентавр» має власні засоби спостереження за надводною обстановкою, це радіолокаційні та оптико-електронні засоби, комплекти телевізійних та тепловізійних камер, що дають змогу вдень та вночі вести спостереження. Також під час виходу в море відбулась перевірка можливостей оптико-електронних сенсорів, автоматичне захоплення цілей та їх онлайн супроводження, – підкреслив капітан 1 рангу Василь Радчук.
У Командуванні ВМС ЗС України вже підготували план державних випробувань десантно-штурмових катерів типу «Кентавр». Незабаром розпочнеться його реалізація.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
животные, терроризм, выставки, фотоконкурсы, передовая, медицина, Динамо, Нацгвардия, Київ, культура, Россия, визиты, корабли, природа, туризм, США, пожары, Львів, оккупация, Шахтер, НАТО, Китай, мир, дизайн, Новый Год, футбол, суд, Сергей Смоленцев, пейзажи, Майдан, ЗСУ, искусство, военная техника, мода, фотопроект, живопись, учения, Зеленский, Одесса, выборы, ВМС, Бахмут, фотография, акции, солдат, Україна, Війна, коронавирус, спорт, карантин, Путин, архитектура, история, стихийные бедствия, война, политика, Александр Зубко, город, музыка, ВСУ, джаз, #Євромайдан, соревнования, митинги, Киевщина, общество, авиация, юмор, дети, Донбасс, Польша, автомобили, самолеты, Верховная Рада, путешествия, Порошенко, Крым, уикенд, технологии, пляжи, зима, праздники, Париж, люди, церковь, Киев, полиция, протесты, сборная Украины, Дмитрий Дятлов, пандемия, традиции, столкновения, ДСНС, женщины, фестивали, марш, обстрелы, портрет, фотоподборки