НОВОСТИ ДНЯ: До Києва прийшло "бабине літо". Кліматологи розповіли, як довго воно триватиме  Вчені з'ясували, скільки в галактиці існує схожих на Землю планет  Посвідчення водія знову можна відновити онлайн: як це зробити  США можуть завдати ядерного удару по Москві - The Sun  У розпал бабиного літа в Україну йдуть дощі: де та коли чекати на опади  Україна заарештувала 2 млрд гривень активів російського олігарха Фрідмана  Отримали відмову. Резніков розповів, як Росія намагалась придбати зимове обмундируваннявсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
26.06.2019   Атлантичний океан   Генеральний штаб ЗСУ

Наші курсанти пройшли морську практику на польському вітрильнику

Шість курсантів ІІ-го курсу Інститут Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» завершили відпрацювання завдань інтенсивної програми морської практики на вітрильнику Військово-Морських Сил Республіки Польща — ORP Iskra Marynarka Wojenna RP відповідно до програми НАТО з удосконалення військової освіти (DEEP).
За словами керівника морської практики, старшого викладача кафедри кораблеводіння та штурманського озброєння Інституту ВМС капітана 2 рангу Андрія Буги, стажування проходило відповідно до програми НАТО з удосконалення військової освіти (DEEP). Тривало воно більше одного місяця, безпосередньо в морі під вітрилами курсанти провели майже 10 днів.
Протягом морської практики курсанти разом з іншими членами екіпажу вітрильника працювали в такелажі, тобто з усіма снастями на судні ‒ тросами, канатами, линвами. Взаємодіяли з польськими моряками під час роботи на щоглах: фок-щоглі, грот-щоглі і бізань-щоглі, при розгортанні та відповідно згортанні вітрил. Наприклад, у кожного моряка на судні був свій кінець канату, тобто фал, якого своєчасно, за командою, треба розгорнути, щоб запустити в дію якесь конкретне вітрило. Взагалі роботи з вітрилами на судні для всіх вистачало. Щоб не було збоїв, працювати з фалами треба відповідально та головне одночасно усім відповідальним на щоглах. Крім того, курсанти щоденно несли вахту на рулі, виконували обов’язки сигнальника, вчилися проходити складні для судноплавства морські райони, де щоденно триває інтенсивний рух транзитних суден, визначали координати руху, набували необхідних навичок для орієнтування у морі тощо. Під час походу застосовували керівні документи й вимоги, за якими працюють на кораблях країн-членів НАТО.
‒ Загалом майбутні українські морські офіцери на борту цього вітрильника разом з польськими моряками пройшли випробування у багатомильному морському поході. По плану ми перетнути під вітрилами спочатку Балтійське море, пройшли Кільський канал у Німеччині, що з’єднує Балтійське і Північне моря, увійшли до Північного моря, перетнули протоку Ла-Манш та Кельтське море, ‒ розповів капітан 2 рангу Андрій Буга.
— Далі зайшли з візитом до головної військово-морської бази французьких ВМС на Атлантичному океані ‒ в порт Брест. Відпочивши та набравшись сил, екіпаж вітрильника вирушив у Біскайську затоку. Тут розпочалось найцікавіше, ми потрапили у 6-бальний шторм. Це було справжнє морське випробування на злагодженість дій екіпажу судна. Зважаючи, що вітер був в корму судна, курсанти мали змогу добре попрацювати з вітрилами в екстремальних умовах. Наша практика на вітрильнику ORP Iskra завершилась в Португалії в порту Порту, — розповів Андрій Буга.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
США, марш, природа, визиты, коронавирус, фотопроект, пейзажи, технологии, Шахтер, солдат, ЗСУ, женщины, парады, Донбасс, Одесса, авиация, традиции, пляжи, экология, Новый Год, путешествия, автомобили, юмор, Порошенко, #Євромайдан, история, футбол, церковь, митинги, ВСУ, портрет, искусство, фотография, общество, Польша, люди, Путин, Киевщина, НАТО, политики, Китай, передовая, Александр Зубко, архитектура, уикенд, полиция, фотоконкурсы, столкновения, показы, Зеленский, корабли, музыка, фотоподборки, тест-драйв, Динамо, протесты, политика, стихийные бедствия, сборная Украины, учения, обстрелы, Майдан, Крым, война, Киев, выставки, самолеты, карантин, АТО, культура, оккупация, зима, Львів, Верховная Рада, Сергей Смоленцев, Нацгвардия, выборы, спорт, суд, живопись, животные, военная техника, фестивали, Россия, Рождество, мир, мода, соревнования, ДСНС, туризм, дизайн, город, пандемия, дети, праздники, акции, ВМС, Дмитрий Дятлов, пожары, Карпаты