НОВОСТИ ДНЯ: До 50 тисяч гривень. Які штрафи за нетверезе водіння в Україні у 2023 році  Україна офіційно попросила у Німеччини крилаті ракети Taurus  Воєнний стан на літо. Повний список правил та заборон  Скільки готові платити українцям у Європі  Американський генерал висловився про контрнаступ ЗСУ та провали окупантів  Пошкодження корабля РФ "Іван Хурс": пропагандистам примарився "британський і американський слід"  Як можуть покарати чоловіків, які не повертаються вчасно з-за кордону: поясненнявсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
08.07.2019   Донбас, Україна   Facebook/ Хроніки Прекрасної Епохи

Як починався Донбасс: Покровськ

Гришине (сьогодні Покровськ) на Донбасі. Виникнення пов'язано з будівництвом Катерининської залізниці, що почалося в 1880 році. Залізнична станція і робітниче селище були названі, як і найближче, розташоване за 9 верст від них село,— Гришине. Входило до складу Гришинської волості Бахмутського повіту Катеринославської губернії.
Першими мешканцями пристанційного селища були селяни навколишніх сіл, а також переселенці з північних губерній України та центральної Росії.
У 1881 році в Гришиному ввели в дію одне з основних депо залізниці, в 1883 році — двоповерховий вокзал. 18 травня 1884 року Катерининська залізниця почала діяти, і через Гришино пішли поїзди.
На початку XX століття станція Гришине щороку відправляла до 1 млн. пудів хліба і 3 млн. пудів кам’яного вугілля. В селищі виникли дрібні підприємства, а навколо нього — численні вугільні копальні. В 1900 році тут діяли слюсарно-токарна майстерня, 3 парові млини, цегельний завод, миловарний завод, олійниця.
На початку XX століття в селищі проживало близько 2600 осіб, переважно залізничники та їх сім’ї. У 1894—1896 роках на медичну дільницю, куди входили 4 волості Бахмутського повіту (в тому числі і Гришинська), була одна лікарня на 10 ліжок. Обслуговували дільницю лікар і 2 фельдшери. Залізнична адміністрація в 90-х роках XIX століття відкрила в селищі однокласне (згодом перетворене на двокласне) училище.
В 1913 році в Гришиному налічувалося 413 дворів з населенням 4465 осіб.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
традиции, визиты, выставки, парады, юмор, мир, Дмитрий Дятлов, Донбасс, Одесса, марш, город, фотопроект, авиация, ВСУ, футбол, фотоподборки, Киевщина, Нацгвардия, Крым, соревнования, полиция, Россия, церковь, политика, автомобили, Динамо, уикенд, пейзажи, Новый Год, Майдан, столкновения, Карпаты, Александр Зубко, оккупация, Китай, пляжи, Шахтер, тест-драйв, ЗСУ, протесты, архитектура, суд, путешествия, пандемия, ВМС, выборы, военная техника, Киев, животные, Львів, обстрелы, спорт, фотография, медицина, история, сборная Украины, акции, культура, люди, туризм, Польша, самолеты, технологии, война, карантин, искусство, терроризм, США, Зеленский, показы, зима, Рождество, Сергей Смоленцев, живопись, корабли, дети, праздники, учения, мода, общество, НАТО, митинги, пожары, фестивали, экология, ДСНС, Путин, Верховная Рада, музыка, женщины, стихийные бедствия, коронавирус, #Євромайдан, Порошенко, дизайн, природа, передовая, фотоконкурсы, солдат, портрет