НОВИНИ ДНЯ: Рішення Байдена щодо України можуть зіграти на руку Трампу – Bloomberg  Куряче філе у вершковому соусі: рецепт смачної та ароматної страви  Дипломатичний прогноз: завершення війни у 2025 році — можливе, але є певні умови  На зиму взимку не чекайте: грудень в Україні обіцяє бути аномально теплим  Переговори Путіна можуть початися на початку 2025 року, але війна триватиме - The Guardian  Десерт без випікання: швидкий рецепт без яєць і борошна  Справжній мороз — синоптики попередили про погоду на 25 листопадавсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
26.07.2019   Камерун   Олександр Мішин, Центр дослідження Африки

Атлети через недолю: пірнальники з «Ріки креветок»

Одними з найбільш атлетичних людей в Камеруні і, можливо, в усій Африці є шахтарі-пірнальники, які працюють на ріці Вурі. Це найбільша за площею басейну камерунська ріка, власне назва держави «Камерун» і походить від слова «креветка», бо у водах Вурі можна віднайти креветку виду Lepidophthalmus turneranus. Коли португальський дослідник Фернан ду По в 1472 році дослідив гирло ріки, то був здивований колосальною кількістю цих креветок, за що ріка отримала назву Rio dos Camarões – «Ріка креветок».
В наші дні кожен день шахтарі приходять на береги Вурі, аби добувати пісок неподалік від міста Дуала. Щодня до 4000 дайверів одночасно працюють у водоймі, і більшість з них не мають офіційного працевлаштування. До фарватеру ріки чоловіки дістаються на вузьких каное, на яких перевозяться відра для збору піску. Потім вони пірнають під воду на глибину в 7 метрів, аби зачерпнути з дна вологий пісок. За допомогою жердин вони потім піднімаються назад на поверхню. Кожен з шахтарів-дайверів протягом зміни робить до 100 занурень під воду на день. Зміна триває 3 години, і за цей час вручну кожен шахтар видобуває 1,7 тони піску. Це великий результат, враховуючи, що місткість відра складає 15 кг піску.
Шахтарі за рахунок складної роботи стають дуже вправними та стрункими. Зовні їх можна вважати еталоном краси чоловічого тіла та використовувати для створення скульптур атлетів. Втім, для здоров’я ця праця несе величезний ризик та шкоду. Шахтарі-пірнальники страждають від кровотечі з вух, носу, очей через роботи на глибині під водою. Особливо небезпечними є пірнання під час відливу, бо за статистикою саме в цей час трапляється найбільше нещасних випадків.
Головні причини загибелі шахтарів: втоплення, проковтування піску, що потрапляє, зокрема і до вух, потрапляння під корпус каное під час виринання в невірному місці. Також небезпеку являють отруйні змії та скати.
Загалом, платня за цю низько кваліфіковану роботу є дуже незначною, проте це є характерним для Камеруну, де 30% населення мешкають за межею бідності, а 32% дітей живуть у стані постійного недоїдання. За показником The Human Development Index (HDI) за 2017 рік, що розраховує ООН, Камерун перебуває на 151 позиції з 189 країн, що аналізуються. Для порівняння, Україна в ньому посідає 88 сходинку. Середня тривалість життя в Камеруні складає лише 58,6 років, але шахтарі-дайвери зазвичай живуть менше. Нелюдська за важкістю робота дає їм атлетичну статуру, але аж ніяк не щасливу долю.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Киев, живопись, пожары, дети, корабли, ДСНС, мода, передовая, общество, женщины, марш, Динамо, пляжи, фотопроект, протесты, Россия, Україна, учения, пандемия, история, ВСУ, Київ, природа, фестивали, карантин, акции, НАТО, сборная Украины, Війна, Киевщина, Бахмут, культура, медицина, автомобили, технологии, столкновения, дизайн, Майдан, Порошенко, Польша, #Євромайдан, юмор, самолеты, полиция, Дмитрий Дятлов, Путин, зима, терроризм, Александр Зубко, фотоподборки, митинги, спорт, Шахтер, традиции, выставки, война, выборы, Львів, Новый Год, соревнования, коронавирус, фотоконкурсы, пейзажи, суд, Верховная Рада, Одесса, мир, визиты, экология, политика, животные, США, оккупация, Карпаты, музыка, Зеленский, ЗСУ, искусство, Донбасс, уикенд, путешествия, Париж, праздники, стихийные бедствия, портрет, архитектура, обстрелы, ВМС, военная техника, церковь, авиация, Сергей Смоленцев, люди, солдат, Нацгвардия, фотография, Китай, туризм, футбол, город