НОВИНИ ДНЯ: Просте правило збільшить редис вдвічі: як правильно доглядати за овочем  Гороскоп на 26 квітня для всіх знаків зодіаку: хто відчує початок великих змін  Які овочі садити у квітні: 7 культур для швидкого врожаю  Сильна магнітна буря накриє вже цими вихідними: який день буде найнебезпечнішим  Як позбутися слимаків на капусті без хімії, якщо їх багато безпечними методами  Гороскоп на 26 квітня: Скорпіонам - перетворення, Стрільцям - спілкування  Що посадити в кінці квітня, у травні у відкритий ґрунт: що потрібно зробити до літа на городівсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
11.09.2019   Антарктида   Міністерство освіти та науки України

Українські полярники віднайшли в Антарктиді унікальну льодовикову печеру

Українські полярники віднайшли «загублену» льодовикову печеру в Антарктиді, виявивши, що вона втричі більше, ніж вважалося раніше, і має кілька озер та річку. Пошуками займалися учасники 24-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ), що нині перебувають в річній «зимівці» на станції Академік Вернадський.
«Ще з перших експедицій науковці знайшли на острові Галіндез, де розташована українська станція, льодяну печеру. Вхід до неї був з протилежного від станції берега острова, під вершиною льодовика. Однак виявилося, що кілька років тому цей льодовик зсунувся в океан і вхід завалило. Тому ми вирішили зайнятися пошуками входу до печери. Було кілька невдалих спроб знайти його з боку протоки Пенола. А от в льодовику з боку старої британської бази-музею – будиночка Ворді – нам пощастило: ми віднайшли вхід до «загубленої» печери», – розказав керівник 24-ої УАЕ Ігор Дикий.
Знахідка неабияк здивувала полярників: виявилося, що печера насправді втричі більша, ніж вважалося раніше. Загальна довжина ходів – близько 200 метрів, вони розташовані в 3 поверхи.
На нижньому маршруті учасники експедиції знайшли замерзле озеро, а наприкінці цього ходу – велетенський зал. Він заввишки 12 м (майже як чотириповерховий будинок), завширшки 8 м та завдовжки 30 метрів. У цьому залі виявили підльодну річку і два озерця, з яких науковці відібрали воду та лід для гідрохімічного аналізу та для подальших досліджень щодо наявності вірусів і бактерій за їхнім екологічним ДНК. Зразки льоду будуть збережені для докладнішого аналізу в лабораторіях України.
Окрім цього, на глибині близько 20 метрів від поверхні, в одній з льодових брил полярники знайшли перо птаха. Воно має досить широке опахало – тобто точно належить не пінгвіну. Чиє ж це перо і скільки йому років, дослідники ще мають з’ясувати. Для цього зразки пера теж планують доправити в Україну під час повернення експедиції.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
визиты, искусство, Війна, фотография, терроризм, солдат, Сергей Смоленцев, праздники, США, Зеленский, соревнования, туризм, спорт, выставки, Нацгвардия, Україна, Париж, мода, Путин, стихийные бедствия, обстрелы, фотопроект, архитектура, пляжи, джаз, выборы, технологии, авиация, город, медицина, столкновения, Динамо, зима, учения, Киев, НАТО, Россия, Дмитрий Дятлов, фотоподборки, ВСУ, люди, марш, Новый Год, полиция, военная техника, дети, история, суд, юмор, пандемия, Порошенко, Киевщина, уикенд, церковь, политика, музыка, Верховная Рада, самолеты, Велика Британія, оккупация, Китай, Львів, митинги, Одесса, ДСНС, сборная Украины, культура, традиции, общество, живопись, корабли, автомобили, фотоконкурсы, #Євромайдан, Донбасс, пейзажи, дизайн, акции, карантин, ВМС, мир, Александр Зубко, ЗСУ, фестивали, животные, война, путешествия, Бахмут, женщины, Київ, природа, протесты, портрет, коронавирус, Шахтер, Польша, пожары, передовая, Майдан, футбол