НОВИНИ ДНЯ: Гороскоп на 5 грудня для всіх знаків зодіаку: ви магнітом притягнете гроші і успіх  Чи будуть в України гроші для підвищення зарплат і пенсій: економіст пояснив ситуацію  Синоптики попереджають про небезпечні погодні сюрпризи: якою буде зима в Україні  "Цього не уникнути": міністр відповів, коли можуть запровадити ПДВ для ФОПів  Прогноз погоди на 5 грудня: похолодання та нічний мороз  Молдова приховує план реінтеграції Придністров’я: що це означає для регіону  Половина європейців вважають Трампа ворогом Європивсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
11.03.2020   Україна   Укрінформ

Україна відправила на переробку першу партію батарейок

Перші 20 тонн батарейок з України 11 березня відправили на переробку на завод GreenWEEE у Румунії. Про це повідомили у пресслужбі руху "Батарейки, здавайтеся!"
"11 березня перші 20 тонн батарейок з України відправили на переробку до заводу GreenWEEE в Румунії. Для відправки активісти завантажили 1 мільйон батарейок у 80 бочок. За даними організаторів, цією відправкою вдалося врятувати від безповоротного забруднення 1600 гектарів землі - приблизно 2000 футбольних полів", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що досі жодна з батарейок, які збирали в Україні, не доходили до реальної переробки. В кращому випадку, стверджують активісти, батарейки залишали на складах, у гіршому – викидали в землю, забруднюючи природу. Так відбувалося тому, що за переробку батарейок потрібно платити.
У пресслужбі поінформували, що кошти на переробку перших 20 тонн вдалось зібрати завдяки пілотному проєкту моделі розширеної відповідальності виробника кількох торгових мереж, який стартував в грудні 2019 року.
"Тепер переробка всіх батарейок, зібраних в цих мережах, фінансується імпортерами батарейок Duracell, VARTA, GP, Hausmark та мережею із продажів нових батарейок (як у Європі)", - додали активісти. Іншу частину коштів на переробку забезпечили відповідальні компанії та організації, які упродовж останніх 8 років збирали батарейки у себе в магазинах, в офісах, у людей. Ліцензійний підрядник, який забезпечує відправку, – ТОВ “Екологічні інвестиції”.
"Щорічно в Україну ввозять 3250 тонн батарейок, лише за статистикою білого імпорту. Це означає, що сьогоднішня відправка – близько 0,5% всіх батарейок, які викидаються в нашій країні кожен рік", - наголосили активісти. Вони закликають підтримати законопроєкт, спрямований на впровадження відповідальності виробників та імпортерів за переробку батарейок.
"Щоб вирішити проблему забруднення системно на рівні країни, народні депутати мусять невідкладно голосувати за проєвропейський закон України про відходи, який уже зареєстрований за номером 2207-1 і до розробки якого ми долучились. Ціль законопроєкту – зробити модель відповідальності виробника обов’язковою для всіх компаній, які заробляють на продажі батарейок в Україні", - сказала голова руху "Батарейки, здавайтеся!" Любов Колосовська.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
история, юмор, пожары, фестивали, Польша, Велика Британія, Донбасс, выставки, столкновения, Шахтер, фотография, акции, Війна, сборная Украины, Зеленский, #Євромайдан, пандемия, ВСУ, ДСНС, уикенд, авиация, Карпаты, архитектура, футбол, город, ВМС, искусство, живопись, дети, портрет, Одесса, митинги, война, Россия, животные, оккупация, корабли, обстрелы, автомобили, военная техника, передовая, Новый Год, музыка, стихийные бедствия, джаз, политика, люди, мир, Сергей Смоленцев, выборы, пейзажи, фотопроект, США, путешествия, Китай, Нацгвардия, карантин, Львів, Майдан, протесты, НАТО, медицина, учения, соревнования, Порошенко, зима, спорт, культура, фотоконкурсы, Киевщина, коронавирус, Динамо, самолеты, женщины, Бахмут, технологии, суд, солдат, Україна, Киев, Верховная Рада, праздники, марш, фотоподборки, природа, общество, Александр Зубко, Париж, туризм, ЗСУ, Путин, традиции, терроризм, мода, Дмитрий Дятлов, полиция, церковь, дизайн, Київ, пляжи