НОВОСТИ ДНЯ: В ВОЗ говорят, что Delta-штамм не смертельнее других вариантов COVID-19  Из-за черной дыры впервые зафиксировали свет  Уряд США відмовив Безосу в укладенні контракту з висадження на Місяць  Самые жаркие дни уже позади. Синоптик назвала дату снижения температуры  Дуров объяснил, почему Telegram не блокирует фейки о коронавирусе  NASA и Boeing отказались от запуска миссии в космос из-за инцидента с модулем России  Синоптик объяснила, почему Украину накрыла аномальная жаравсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
16.07.2020   Київ, Україна   Укрінформ

«Руки геть від мови!»: акція під Радою

Під Верховною Радою проходить мітинг на захист української мови. Нараз на площі під парламентом знаходиться більш як 1000 осіб, водночас люди постійно продовжують підходити під ВР. Вони тримають українські прапори, дехто одягнений у вишиванки, у багатьох і захисні маски з вишивкою.
Учасники акції тримають плакати з надписами "Заважає мова - геть до Ростова", "Руки геть від української мови", "Ні русифікації", "Слово=зброя, українське слово=українська зброя", "Нас єднає мова", "Мова - це зброя", "Кажи мовою, а не ляпай язиком", "Зупини лінгвоцид" та інші. На площі під ВР також встановлено сцену, на якій є плакат із цитатою відомої української поетеси Ліни Костенко: "Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову".
У Верховній Раді у п’ятницю, 17 липня, можуть розглянути законопроєкт Бужанського, який передбачає внесення змін до законів про мову і про освіту та переносить з 2020 на 2023 рік перехід російськомовних 5-11 класів на навчання українською мовою.
Зокрема, перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко у понеділок, 13 липня, на Погоджувальній раді висловив ініціативу фракції включити до порядку денного законопроєкт №2362 Максима Бужанського "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти". Голова ВР Дмитро Разумков тоді зазначив, що цей законопроєкт може бути винесений на голосування 17 липня. Водночас Комітет ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики 17 червня рекомендував парламенту відхилити доопрацьовану редакцію цього законопроєкту. Проти цього законопроєкту свого часу виступило Міністерство освіти і науки, а також Бюджетний комітет ВР і освітянська спільнота.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
искусство, праздники, мир, столкновения, туризм, Китай, Шахтер, спорт, самолеты, архитектура, митинги, Львів, люди, Лига Чемпионов УЕФА, заводы, тест-драйв, джаз, Крым, авиация, показы, путешествия, Зеленский, парады, автомобили, ВМС, война, выборы, фестивали, медицина, досуг, дизайн, технологии, церковь, ДСНС, юмор, выставки, фотоконкурсы, акции, корабли, музыка, сборная Украины, Верховная Рада, АТО, Динамо, #Євромайдан, город, общество, НАТО, Киев, природа, фотография, животные, полиция, экология, культура, мода, Майдан, карантин, Путин, пейзажи, Одесса, марш, портрет, дети, коронавирус, фотопроект, оккупация, фотоподборки, Сергей Смоленцев, Нацгвардия, Александр Зубко, передовая, Дмитрий Дятлов, соревнования, история, США, стихийные бедствия, солдат, Порошенко, Россия, Донбасс, пандемия, Карпаты, пожары, учения, протесты, живопись, пляжи, политика, футбол, женщины, уикенд, ВСУ, традиции, Новый Год, политики, зима, ЗСУ, знаменитости, суд