НОВИНИ ДНЯ: Побіліла розсада помідорів після садіння у ґрунт: причини та що робити  Таропрогноз на тиждень від 27 квітня до 3 травня 2026 — після криз до світла  Які рослини витісняють бур’яни: 5 найкращих варіантів для клумби  Гороскоп на 27 квітня за картами Таро: Терезам - пауза, Водоліям - кохання  Коли сіяти огірки у відкритий ґрунт: орієнтуємось на погодні умови, народні прикмети, місячний календар  Гороскоп на 27 квітня: Левам - увага, Дівам - активний день  Фінансовий гороскоп на тиждень: на кого зі знаків зодіаку чекає прибуток 27 квітня – 3 травнявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
16.07.2020   Київ, Україна   Укрінформ

«Руки геть від мови!»: акція під Радою

Під Верховною Радою проходить мітинг на захист української мови. Нараз на площі під парламентом знаходиться більш як 1000 осіб, водночас люди постійно продовжують підходити під ВР. Вони тримають українські прапори, дехто одягнений у вишиванки, у багатьох і захисні маски з вишивкою.
Учасники акції тримають плакати з надписами "Заважає мова - геть до Ростова", "Руки геть від української мови", "Ні русифікації", "Слово=зброя, українське слово=українська зброя", "Нас єднає мова", "Мова - це зброя", "Кажи мовою, а не ляпай язиком", "Зупини лінгвоцид" та інші. На площі під ВР також встановлено сцену, на якій є плакат із цитатою відомої української поетеси Ліни Костенко: "Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову".
У Верховній Раді у п’ятницю, 17 липня, можуть розглянути законопроєкт Бужанського, який передбачає внесення змін до законів про мову і про освіту та переносить з 2020 на 2023 рік перехід російськомовних 5-11 класів на навчання українською мовою.
Зокрема, перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко у понеділок, 13 липня, на Погоджувальній раді висловив ініціативу фракції включити до порядку денного законопроєкт №2362 Максима Бужанського "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти". Голова ВР Дмитро Разумков тоді зазначив, що цей законопроєкт може бути винесений на голосування 17 липня. Водночас Комітет ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики 17 червня рекомендував парламенту відхилити доопрацьовану редакцію цього законопроєкту. Проти цього законопроєкту свого часу виступило Міністерство освіти і науки, а також Бюджетний комітет ВР і освітянська спільнота.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Киевщина, футбол, митинги, Польша, авиация, коронавирус, Нацгвардия, Зеленский, обстрелы, война, ВСУ, НАТО, Донбасс, акции, Киев, передовая, пляжи, музыка, портрет, туризм, мода, Бахмут, Россия, пожары, карантин, Сергей Смоленцев, учения, спорт, город, Париж, искусство, Верховная Рада, экология, Порошенко, Александр Зубко, столкновения, дети, ЗСУ, самолеты, технологии, фестивали, фотоконкурсы, история, дизайн, пандемия, живопись, Одесса, США, ВМС, ДСНС, #Євромайдан, суд, Львів, архитектура, политика, марш, уикенд, Шахтер, терроризм, фотопроект, женщины, культура, соревнования, оккупация, Велика Британія, юмор, природа, фотоподборки, Китай, стихийные бедствия, полиция, зима, сборная Украины, пейзажи, мир, праздники, автомобили, церковь, выборы, выставки, Війна, Динамо, Дмитрий Дятлов, джаз, Київ, протесты, солдат, Путин, путешествия, Україна, традиции, Новый Год, Майдан, медицина, люди, фотография, корабли, военная техника, общество, животные