Працює полк "Азов" та БТР-4
Наприкінці весни США у межах оборонної допомоги передали Україні легендарні гаубиці М777, які серед військових отримали назву «три сокири». Вже понад місяць цю зброю використовують українські захисники на передовій. «Раніше ми працювали на важчій артилеристській системі, яка і важча, і менш мобільна. Зараз перейшли на легше озброєння. Це нам дає більшу мобільність і швидкість стрільби по наших ворогах. Наразі у нас понад 360 уражених цілей. Це лише за місяць і саме з цієї гармати», — говорить військовослужбовець Богдан. Журналісти hromadske Олексій Братущак та Колян Пастико зʼїздили до артилерійської бригади ЗСУ, щоб показати, як українські військові за допомогою гаубиць М777 знищують ворога.
Подробный анализ расстановки сил в тяжелых военных точках Луганщины – от координатора группы "Информационное сопротивление" Константина Машовца.
Рушниці-антидрони для військових виробляє підприємство в Івано-Франківську. Одна така рушниця коштує 12 тисяч доларів, а закуповують їх для військових на передові благодійні фонди, волонтери чи бізнесмени. Рушниця працює на дистанціях до 3.5 кілометрів і важить 5 кілограмів. Виготовляють такі рушниці з 2017 року, але найбільше замовлень компанія отримала з початком повномасштабного вторгнення Росії. З того часу виготовили близько 80 рушниць.
Жителі окупованого Донецька пишуть у соціальних мережах, що місто обстрілюють. Люди також кажуть про вибухи на складах боєприпасів. Перші повідомлення про масовані обстріли Донецька з'явилися ще 13 червня. Ватажки так званої "ДНР" в обстрілі звинувачують Збройні сили України. Водночас, американський Інститут вивчення війни повідомляє, що російські війська, ймовірно, роблять артилерійські обстріли під чужим прапором територією, яку контролює Росія. Сергій Гармаш, член колишньої ТКГ з Донбасу від України, у коментарі Радіо Свобода висловив припущення – хто і з якою метою обстрілює Донецьк.
Маріупольчанка Олена Нікуліна дізналась про свою вагітність за місяць після початку повномасштабного військового вторгнення. ЇЇ чоловік, боєць полку «Азов» Максим Нікулін у той час активно воював за Маріуполь і вже не міг обійняти дружину, яка телефоном повідомила йому цю звістку. З лютого Олена і Максим так і не бачились. Востаннє він їй телефонував 14 травня з «Азовсталі», а невдовзі жінка вже з новин дізналася, що українські військові в полоні. Каже, що тоді плакала, бо полону боялася найбільше. Про свої переживання Олена Нікуліна розповіла hromadske.
Сєвєродонецьк продовжують активно штурмувати російські війська. У ході бойових дій їм вдалося зайняти половину міста. Водночас, як стверджують українські військові, у місті точаться міські бої. ЗСУ намагаються закріпитися і підготуватися до контрнаступальних операцій. Їм на допомогу приїхали підрозділи іноземців із різних країн світу, які добровільно сформували окремий спецпідрозділ та воюють на боці України.
16-річна Евеліна сама опікується молодшим братом. Її сусідки – молоді матері, які з немовлятами на руках перетинали кордон. Всі вони живуть в одному з хостелів у центрі Варшави. Польща прийняла вже 3 мільйони біженців. Що очікує в сусідній країні людей, які були змушені їхати на чужину? Як насправді живуть у Польщі біженці з України? Історія одного хостелу.
Будівельник із двома синами, кухар, чоловіки, що ніколи не служили і до цього не тримали зброї в руках. Усі місцеві — з Бучі, Гостомеля, Ірпеня. Усі вони стали територіальною обороною міста Ірпінь. Вони стримували російські танки — три тижні, доки не вийшли на ротацію. У перші дні війни в них навіть не було достатньо зброї: кому дісталася трофейна, хтось збирав її по всьому Києву. Вони ж бачили, як розтрощують їхні будинки, бачили смерті жінок, дітей, власних сусідів, самі ж їх і ховали. Бійці тероборони Ірпеня розповіли, чому хочуть повернутися на передову і за що не пробачать російських солдат.
Військовий експерт Олег Жданов оцінив озброєння, яке Захід постачає Україні, американський ленд-ліз та можливість участі білорусів військових у війні на території України.
Виконання на гітарі пісні «Рідна мати моя» серед зруйнованих будинків у Харкові.
Как ни в чем не бывало, или Хорошо идет
влажность:
давление:
ветер:
Контракти.UA