В 25-этажный жилой дом в Луганске попал снаряд.
росіяни обстрілюють міста Донецької області щодня. Чим ближча лінія фронту — тим більше людей наважуються залишити свої домівки і поїхати в інше, невідоме життя. Ще один «мотиватор» — холод. Що ближча зима — то страшніше лишатись у містах без опалення. Українська влада каже, що газопостачання відновити поки що не вдасться, і на Донеччині цієї зими тепла не буде. Донеччани зачиняють двері своїх будинків на ключ, сідають на евакуаційний потяг до Покровська і їдуть у нове життя, не знаючи, чи повернуться коли-небудь у старе. hromadske проїхало цей шлях разом із тими, хто вирішив евакуюватися. Що вони відчувають? Що найсильніше мотивує виїжджати? Куди везе їх потяг? Як це — стати переселенцем? Дивіться у репортажі Діани Буцко та Михайла Мєщерінова.
Один из лидеров донецких боевиков, который в 2014 году провозгласил себя «народным губернатором», теперь воюет против Украины за деньги. Об этом свидетельствует аудиозапись, которую журналисты проекта Радио Свобода «Донбасс Реалии» получили от своих источников в одном из разведывательных органов Украины. На записи зафиксирована встреча представителей российского командования с группою наемников, которые самовольно покинули позиции в районе Богородичного Харьковской области. Российский офицер утверждает, что они всех «подставили». В то же время наемники, среди которых вероятно Павел Губарев, жалуются на отсутствие связи, поддержки артиллерии и плохую координацию с регулярными российскими войсками. Радио Свобода пыталась связаться с Губаревым, но на момент публикации материала сделать это не удалось. Редакция не может независимо подтвердить конфликт в этой среде.
Російські окупанти не полишають спроб взяти під контроль Піски, що у Донецькій області. Однак постійно зазнають невдачі.
Батальйон «Карпатська Січ» перебуває на війні з 2014 року. Це добровольче формування тримало одні з найважчих позицій на Донбасі, зокрема селище Піски під донецьким аеропортом. 24 лютого 2022-го ветерани «Січі» повернулись на війну. Воювали спочатку в Ірпені під Києвом, а коли росіян із півночі України відігнали, добровольці перемістилися на схід — під Ізюм. Відколи вони на цих позиціях, на жоден метр землі фронт тут не посунувся. У травні добровольці нарешті почали всім батальйоном із власним керівництвом та структурою оформлюватись. Окремий офіційний підрозділ у Збройних силах. Усе роблять паралельно — воюють, трохи наступають і долають армійську бюрократію. Тут немає жодного мобілізованого. Усі прийшли добровільно, тому мотивація — на високому рівні. Через неї сюди їдуть воювати іноземці. Зараз у батальйоні є громадяни 35 країн. Перекладають їм українські бійці, котрі повернулися з робіт за кордоном, щоб захищати власну землю. Себе стрілецький окремий батальйон жартівливо називає «привиди ріллі» — на противагу «привиду Києва», котрий захищав українське небо, вони захищають землю. На момент виходу відео «Карпатська Січ» пішла у контрнаступ під Ізюмом.
Російські війська продовжують спроби штурмувати Бахмут та Соледар Донецької області. З коротким інтервалом містом прилітають снаряди різних калібрів. Здебільшого російські сили намагаються атакувати з флангів. На допомогу піхоті ЗСУ підключаються українські танкісти та артилеристи, які вражають цілі та стримують тиск з боку російської армії. Як українські танкісти борються на передовій та чим допомагають артилеристи окремого гірничо-штурмового підрозділу дивіться у відео Радіо Свобода.
Сєвєродонецьк продовжують активно штурмувати російські війська. У ході бойових дій їм вдалося зайняти половину міста. Водночас, як стверджують українські військові, у місті точаться міські бої. ЗСУ намагаються закріпитися і підготуватися до контрнаступальних операцій. Їм на допомогу приїхали підрозділи іноземців із різних країн світу, які добровільно сформували окремий спецпідрозділ та воюють на боці України.
Донбасс Реалии от своих источников в одном из разведывательных органов Украины получили аудиозапись встречи исполняющего обязанности командующего 41 армии полковника Олега Короткевича с родственниками военнослужащих 35 отдельной мотострелковой бригады из Алейска на Алтае. Представитель командования российской армии рассказывает о потерях бригады, «отказниках», формировании нового батальона и советует семьям военнослужащих не распространять «негатив» про алейскую бригаду.
Некоторые жители украинского Славянска отказываются покидать город, несмотря на обстрелы и приближение линии фронта. Мы спросили у них, почему.
Полученные от Франции самоходные артиллерийские установки CAESAR ведут огонь по целям в тылу российских войск в Донбассе. Эта пушка способна произвести выстрел на максимальную дальность в 38 км обычным боеприпасом – это самая большая дальность ведения огня среди тех артиллерийских систем калибра 155 мм, которые получила украинская армия от западных партнеров. У ВСУ сейчас есть по меньшей мере 12 таких САУ – о таком количестве ранее заявлял президент Франции Эмманюэль Макрон. В конце мая стало известно, что Украина вскоре получит новую партию самоходных орудий CAESAR.
Юрій Бутусов: "The greatest hits of HIMARS - це відео завжди приємно передивитись та прослухати вдома або разом з друзями! Ми зібрали для вас 16 найгучніших ударів реактивних систем залпового вогню HIMARS ЗСУ України та відео знищення російських військових баз з 16 червня по 13 липня. На жаль, поки що в нашій колекції нема гарного відео знищення штабу 20-ї мотострілецької дивізії ЗС РФ 9 липня, де згоріли заживо усі старші офіцери включно з командиром дивізії полковником Алексеем Горобцом, та відео знищення штабу Нацгвардії Росії у Херсоні 10 липня, де теж загинуло багато російських командирів. Але згодом покажемо все. Приємного перегляду!"
о фармрынке
влажность:
давление:
ветер:
Контракти.UA