Звернення Петра Порошенка щодо відставки Яценюка та Шокіна
Від початку війни в Україні разом із державним діє паралельний оборонпром. Тисячі людей об'єдналися, аби виробляти зброю для військових. Держава часто не може забезпечити всі потреби ЗСУ. Для цього на допомогу приходять умільці зі своїми ідеями.
Перевірити усі укриття у столиці на доступність – таке рішення ухвалила влада Києва після трагедії, яка сталась вночі 1.06.2023. В Деснянському районі загинули троє людей, в тому числі дитина: вони не змогли вчасно потрапити до закритого бомбосховища. Тепер, аби запобігти новим трагедіям, усі укриття мають бути відкритими цілодобово, а не лише під час атак. Таке доручення вже отримали голови районних адміністрацій столиці. Яка ситуація з укриттями в Україні і чи дотримуються українці рекомендацій перечікувати повітряні атаки в бомбосховищах – кореспонденти Радіо Свобода перевірили у Києві, Харкові, Миколаєві, Запоріжжі та Дніпрі.
Google Maps показали ще більше супутникових фото України до і після вторгнення Росії. Журналісти ВВС Україна знайшли та проаналізували нові знімки міст і сіл Київщини, Харківщини, Чернігівщини та Донбасу, датовані березнем і квітнем 2022 року. Дивіться у нашому відео, як змінилася Україна внаслідок російської агресії, та дізнайтеся, як самостійно знайти безкоштовні супутникові фото.
Найсильніша армія в Європі – так про ЗСУ говорить американський генерал Дуглас Люте. З 2013 до 2017 року він був постійним представником США при НАТО. В ексклюзивному інтерв'ю Радіо Свобода генерал Люте розповів про те, наскільки українська армія відповідає стандартам військ НАТО, як ЗСУ посилять F-16. Також поділився думкою, коли Україна може стати членом НАТО і яку альтернативу вступу під час війни очікується від Саміту Альянсу у липні у Вільнюсі.
Чи входять Російський добровольчий корпус та Легіон «Свобода Росії» офіційно до ЗСУ? Звідки вони мають зброю? Хто ініціатор білгородської операції цих підрозділів та яка її головна мета? Як у Кремлі відреагували на події у відповідь? Чи будуть вони мати значення для зміни ситуації на фронті, а також розпочатися не тільки в Росії, а й на території сусідньої Білорусі? Відповіді на ці та інші питання в ексклюзивному інтерв'ю Радіо Свобода із представником Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
До початку повномасштабного вторгнення Юлія Волкова та Сергій Якимчук із двома синами жили у Маріуполі. Жінка служила у поліції, її чоловік – в «Азові». Російське вторгнення розділило сім'ю у лютому 2022-го. Поки Сергій тримав оборону міста, Юлія з дітьми за першої нагоди зважилася виїхати з оточеного російськими військами Маріуполя. З собою взяла лише ноутбук та поліграф, яким заробляла на життя останніми роками. Переїхавши до столиці, жінка повернулася до роботи поліграфологом та тестувала російських військовополонених на факти цивільних вбивств під час окупації Київської області. Деякі обстежені нею військові РФ вже одержали вироки.
11 тисяч чоловіків затримали українські прикордонники за рік повномасштабного вторгнення, які намагалися в обхід пропускних пунктів перетнути кордон. Тобто лісами, горами та річками. 23 березня уже п'ятнадцятий чоловік за цей рік втопився у стрімкій та холодній Тисі, по якій проходить україно-румунський та україно-угорський кордон. Ще троє осіб призовного віку загинули в горах, не розрахувавши свої сили.
Українські прикордонники захищають небо над Бахмутом від російської авіації. 45-річний Валерій має особливу мотивацію давати відсіч ворогу. У 2014 році йому довелося виїхати з рідного Луганська, а минулоріч – із Сєвєродонецька. Вивезши сім’ю у безпечне місце, чоловік прийшов до військкомату, тому що не хоче втретє ставати переселенцем. Його напарник Василь майже на 20 років молодший. Він з Чопа Закарпатської області. Прикордонник продовжує сумлінно виконувати свою роботу, попри постійно небезпеку. Найголовніше для нього – перемога України.
Штурмова група підрозділу Гонор, в складі батальйону Вовки Да Вінчі, зачищає посадку, яка веде до дороги в Бахмут.
Колишній президент США Дональд Трамп прибув до суду Нью-Йорка, де йому офіційно висунуть звинувачення у фінансових махінаціях. Після прибуття до суду Трамп здався владі та був формально заарештований, після чого у нього мають взяти відбитки пальців та сфотографувати. Деталі від кореспондента Голосу Америки Остапа Яриша.
о фармрынке
влажность:
давление:
ветер:
Контракти.UA