Молоді українці записали звернення до польського народу
У час жорстоких боїв на Сході України, де росіяни намагаються оточити Бахмут, Збройні сили України тримають оборону. На суші і в небі. Журналісти ВВС отримали рідкісний доступ до підрозділу штурмових вертольотів. Під час бойових завдань вони літають низько - в метрі або двох над землею. Репортаж кореспондентки ВВС Орли Герін.
«ЗСУ порівняно з 1991, 2014 та 2022 нині – найдивніші» – вважає голова фонду «Повернися живим». За рік повномасштабної війни українське військо отримало стільки озброєння, скільки не було за всі роки незалежності. Згідно з новими постачаннями зброї, збільшилася і кількість навчань українських військових, які з нею працюють. Також збільшилась і кількість навчань у межах України, згідно з викликами. Та й кількісно військових стало щонайменше вдвічі більше. Тож кваліфікація зросла. Змінилося і наповнення сил оборони, на початку війни чоловіки та жінки вишукувалися у черзі, щоб добровільно захищати державу. Серед добровольців люди абсолютно різних професій: політики, актори, співаки, власники брендів та інші. Як змінилося військо за цей рік – Радіо Свобода побачило на власні очі, та поспілкувалося з людьми, які на ці зміни в силах оборони вплинули та впливають. Автори: Роксолана Бичай, Євген Головін, Микита Ісайко, Кирило Лазаревич
Росія захопила Маріуполь наприкінці травня 2022 – після тривалої важкої оборони міста, зокрема бійцями ЗСУ та інших формувань на заводі «Азовсталь». Під час наступу росіяни знищили багато будинків та інших споруд. У місті щодня гинули люди. Скільки саме жертв – ніхто не знає, оскільки окупаційна влада не пускає туди навіть представників міжнародних організацій. Але про їхню кількість можуть говорити численні масові цвинтарі, які досі продовжують з’являтися довкола Маріуполя. Як захоплене росіянами місто виглядає зараз, коли вже понад пів року прожило в окупації?
Майже з самого початку повномасштабного вторгнення Мар'їнка — невеличке містечко на Донеччині — стало центром жорстоких боїв. росіяни то просувалися, то відступали, але зрештою змогли закріпитися в частині міста. Українські десантники продовжують тримати Мар'їнку, де, за їхніми словами, боротьба триває не за кожен будинок — іноді навіть за поверх. До самого міста в'їзд для журналістів із безпекових причин обмежений. hromadske побувало на позиціях військових 79-ї окремої десантно-штурмової бригади, які нещодавно брали безпосередню участь у міських боях. Про те, як це відбувалося, дехто з них воліє не згадувати.
Дивіться, як бортпровідник авіакомпанії та директор підприємства стали аеророзвідниками добровольчого формування Харківської громади "Хартія", та допомагають нищити ворога.
Не їхати по протез за кордон, а отримати його в Україні. За час широкомасштабного вторгнення потреба у протезуванні втрачених унаслідок обстрілів кінцівок значно зросла як серед військових, так і серед цивільних. У новому репортажі Мар'яни П'єцух дивіться історії пацієнтів, які спочатку намагалися отримати протез за кордоном, а врешті отримали його у Львові в центрі «Незламні».
о фармрынке
влажность:
давление:
ветер:
Контракти.UA