НОВОСТИ ДНЯ: Стало известно о новом запрете Елизаветы II для Меган Маркл   Сырная тарелка: 6 основных правил ее составления  Иран разработал аналог российского С-300  Из-за высокой температуры воды на Аляске массово гибнет лосось  В Молдове нашли пенсионера, получающего пенсию в €11,5 тысячи  Жесткий Brexit: в Британии могут начаться перебои с продовольствием   В России маршрутка врезалась в дом: один погибший, десятки пострадавшихвсе новости дня
Политика
Украина
16.07.2019 370

Тариф на електроенергію ТЕС за два тижні роботи нового ринку нижче встановлених обмежень, - Юрій Корольчук

Представник президента Андрій Герус надає недостовірну інформацію щодо цін на електроенергію на новому ринку. Тариф ТЕС в липні нижче на 12%, ніж в першому півріччі поточного року.

Про це написав член спостережної ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук на своїй сторінці в Facebook, коментуючи повідомлення Андрія Геруса, що тариф ТЕС в липні нібито зріс на 16%.

«Герус заявив, що у липні тариф ТЕС зріс на 16%, якщо порівнювати із червнем. Це не відповідає дійсності, тому що у червні тарифи на електроенергію встановлювалися НКРЕКП. Регулятор їх встановлював, виходячи з середньорічних показників, які розбиваються на поквартальні. Отже, порівняння тарифу липня до червня є відверто некоректним. Якщо вже порівнювати, то ціну липня із першим півріччям. А в першому півріччі цього року тариф ТЕС був 1,76 грн за кВт-г. У липні він не перевищить 1,64 грн за кВт-г (НКРЕКП встановив цінове обмеження на такому рівні). Наразі він складає взагалі 1,61 за підсумками перших двох тижнів роботи ринку. Якщо порівнювати із середньозваженим тариф генеруючих компаній ТЕС за перше півріччя, то тариф ТЕС не зріс, а ЗНИЗИВСЯ на 12%», - написав Корольчук.

Експерт зазначив, що економічно коректно порівнювати тарифи так званим базовим методом (до відповідного місяця минулого року). І за такими підрахунками тариф ТЕС в липні поточного року нижчий на 6,8%, оскільки у липні 2018 року він був 1,76 грн кВт-г, а у липні 2019 року не може бути вищим за 1,64 грн за кВт-г.

«Порівняння з червнем взагалі некоректно. Такий псевдо-аналіз нехтує фактором сезональності, структурою виробництва електроенергії та взагалі розумінням, як працює ринок. Це те саме, як порівняти температуру повітря у місті у квітні з травнем, а потім скаржитися, що раптово стало дуже тепло», - наголосив Корольчук.
Нагадаємо, новий ринок електроенергії запрацював 1 липня, відповідно до ухваленого у 2017 році Верховною Радою Закону України «Про ринок електричної енергії». Згідно з законом, нова модель передбачає запровадження таких сегментів як ринок двосторонніх договорів, ринок «на добу наперед», внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок.

Оценка материала:

5.00 / 4
Тариф на електроенергію ТЕС за два тижні роботи нового ринку нижче встановлених обмежень, - Юрій Корольчук 5.00 5 4
Политика / Украина
16.07.2019 370
Еще материалы раздела «Украина»