<
НОВИНИ ДНЯ: "Стратегічно необґрунтований крок": дипломат Брайза про критику Білого дому щодо ударів по НПЗ в РФ  Глава Rheinmetall закликав Німеччину до збільшення військових витрат  Рубані котлети з індички: швидкий рецепт  Скільки витрачати на великодній стіл: українці дали відповідь  Дощі та тепло на Великдень: прогноз погоди в Україні на 5 травня  На саміті миру у Швейцарії розроблятимуть спільну позицію щодо початку переговорів з РФ – ОП  Дефіциту ATACMS не буде: чи це правда і скільки таких ракет є у СШАвсі новини дня
Прес-релізи
Інше
13.03.2019 2525

Чому важливо розвивати спорт в регіонах

Розвиток спорту — запорука здоров’я нації. Сьогодні активно розвивається масовий спорт, зокрема, футбол. І якщо великі міста мають усе для того, аби впевнено рухатися в цьому напрямку, то в регіонах ситуація значно гірша. Брак коштів, тривалий процес збору і погодження необхідних документів, бюрократична тяганина стають основними каменями спотикання. Як змінити ситуацію і зробити спорт доступним в регіонах — далі.  

Державна підтримка

Спортивна інфраструктура системно руйнувалася за роки незалежності країни, експлуатувалися об’єкти, побудовані ще у радянські часи, а нові створювались переважно з нагоди масштабних міжнародних заходів, наприклад, Євро-2012.

Проте зараз можна говорити про відчутний прогрес в цьому напрямку. У державному бюджеті на 2019 рік Верховна Рада України передбачила Міністерству молоді та спорту України субвенції для регіонів у розмірі 600 млн гривень. Планується, що ці кошти спрямовуватимуться на ремонт, реконструкцію та будівництво спортивних об'єктів. Зокрема, 200 млн. грн. перерахують до місцевих бюджетів для будівництва багатофункціональних спортивних майданчиків.

Починаючи з 2015-2016 років для відновлення та розбудови спортивної інфраструктури на місцях інвестували більше 1 млрд грн. Враховуючи субвенції, заплановані на 2019 рік, обсяг державної підтримки на будівництво спортивної України перевищить 2 млрд грн.

Сьогодні Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР) допомагає регіонам у відтворенні не тільки культурних та соціальних об’єктів, доріг, а й сприяє розбудові спортивної інфраструктури. Як зазначає Ігор Жданов, міністр молоді і спорту України, щонайменше 10% коштів Фонду має спрямовуватись на відродження спортивних об’єктів.

Регіональні ініціативи

Регіони, які хочуть збудувати, скажімо, новий стадіон, зробити його капітальний ремонт чи реконструкцію, повинні представити до Мінмолодьспорту проект з розрахунком, що не менше 10% його фінансування буде з місцевого бюджету.

Кожен мешканець навіть віддаленого від великого міста населеного пункту може ініціювати створення сучасного спортивного майданчика. Для цього потрібно зібрати однодумців та разом довести своє бажання до відома районної державної адміністрації, міста обласного значення чи ОТГ. Далі слід сформувати і погодити заявку та подати її до Мінрегіону.

Численні дослідження показали, що за однакової тривалості та інтенсивності навантажень трав’яне футбольне поле втрачає свої оптимальні ігрові характеристики після всього-на-всього 400-800 годин гри на рік, тоді як запас міцності синтетичного покриття може перевищувати 2 000 годин.

Тому, зважаючи на обмеженість ресурсів і дозованість надходжень на розвиток спортивної інфраструктури та підтримання її в належному стані, раціональніше встановлювати спортивні майданчики зі штучним покриттям. Сьогодні технології виготовлення гарантують не лише їх якість та безпечність для здоров’я, а й високу міцність і стійкість до перепадів температур і вологості.

Реалії і перспективи

Тенденція встановлення громадських майданчиків зі штучним покриттям поширюється і в Україні. Нові футбольні поля — один з важливих кроків на шляху до реалізації «Стратегії розвитку футболу в Україні 2017-2030» для модернізації спортивної інфраструктури країни та розвитку масового спорту. У 2017 році в рамках бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям у регіонах України» було виділено 243,8 млн грн. У 2018 році сума коштів зросла до 370 млн грн.

Сертифіковані інноваційні синтетичні поля в різних регіонах України допомагає встановлювати «ФФУ Продакшн». Фірма виробляє штучне покриття LigaGrass Pro CoolPlus за технологією німецької компанії Polytan, яке спеціально розроблене для малих багатофункціональних майданчиків з високим рівнем інтенсивності використання.

Розбудова спортивної інфраструктури в регіонах — спільна справа, успіх якої залежить від зусиль не лише місцевих чиновників і державного фінансування, а й від кожного члена громади, який дбає про здоров’я молодого покоління. Аби молодь могла дотримуватись здорового способу життя, розкривати свої спортивні таланти та мати можливість активно проводити вільний час, необхідні зміни. Перші кроки для цього вже зроблено: держава виділяє кошти, великий бізнес готовий приєднатися до цієї ініціативи, а спортивні асоціації здатні ефективно координувати процес. Тож, не будьмо байдужими — зробімо спорт доступним разом!

Оценка материала:

5.00 / 1
Чому важливо розвивати спорт в регіонах 5.00 5 1
Прес-релізи / Інше
13.03.2019 2525
Еще материалы раздела «Інше»
  • Игристые из разных стран мира — названия и характеристики Игристые из разных стран мира — названия и характеристики

    Игристое — легкий приятный на вкус алкоголь, который ассоциируется с новогодними праздниками и значимыми событиями. По привычке многие все его виды называют шампанским. При этом надпись Champagne может стоять только на винах, произведенных в Шампани классическим методом из определенных сортов винограда. Игристые, произведенные в других странах, имеют свои названия и характеристики, с которыми предлагаем вам ознакомиться.

    Інше 29.04.2024 314
  • Як урізноманітнити меню при ГВ? Як урізноманітнити меню при ГВ?

    Правильне і різноманітне харчування при грудному вигодовуванні (ГВ) відіграє ключову роль у забезпеченні не тільки здоров'я жінки, а й в розвитку і здоров'ї малюка. Дієта при ГВ повинна бути збалансованою, різноманітною і корисною, щоб забезпечити організм всіма необхідними поживними речовинами, та збагатити склад грудного молока.

    Інше 06.03.2024 276
  • 7 важливих порад на кожен день 7 важливих порад на кожен день

    Зір, даний природою, хороший від народження. Завдяки очам ми закохуємося в навколишній світ, але, як і будь-який орган, їх слід берегти. Найліпше допомагають це зробити профілактика та здоровий спосіб життя. Та в разі виникнення проблем потрібно негайно звернутися до лікаря, щоб скорегувати вади та повернути яскраві враження.

    Інше 27.02.2024 352
  • Час заборони: де і як люди обходили сухий закон, шукаючи горілку Час заборони: де і як люди обходили сухий закон, шукаючи горілку

    Горілка - купити з доставкою по Києву.

    Інше 20.01.2024 303
  • Практичне вивчення української мови: найкращий спосіб покращення знань для школярів Практичне вивчення української мови: найкращий спосіб покращення знань для школярів

    Коли дитина систематично виконує вправи з української мови та перевіряє їх за посібниками, її знання покращаться у найкоротший час.

    Інше 23.12.2023 310