НОВОСТИ ДНЯ: Підрив літаків на військовому аеродромі під Москвою: чому таких випадків в РФ побільшає  Марсіанський гелікоптер від NASA встановив рекордну для себе висоту  Мобілізація в Україні: хто може служити за місцем проживання, як змінити частину і що таке відношення  Рецепт салату з курячого філе і ананасів: ідеальне поєднання  Британська розвідка пояснила низький моральний дух та нездатність росіян наступати  Коли Тетяни, Ольги чи Володимира 2024 року: найбільш поширені дати іменин за новим календарем  Якою буде зима в Українівсе новости дня
Бізнес
Економіка
20.01.2021 488

Київських безробітних перевчатимуть на програмістів

Кабінет міністрів ухвалив рішення про проведення в м. Києві експерименту з професійного навчання зареєстрованих безробітних. Навчання відбуватиметься для потреб роботодавців сфери інформаційних технологій.

Відповідна постанова ухвалена на засідання уряду 20 січня, повідомляє РБК-Україна.

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту постанови, у зв’язку карантинними обмеженнями зросла кількість безробітних, зокрема за рахунок повернення в Україну великої кількості громадян України, що працювали за кордоном, при тому, що українські ІТ-компанії відчувають брак спеціалістів із потрібними навичками.

"Задовольнити потребу роботодавців сфери інформаційних технологій у кваліфікованих працівниках з сучасними знаннями та навичками та сприяти працевлаштуванню зареєстрованих безробітних можливо через запровадження механізму організації та проведення професійного навчання зареєстрованих безробітних.

Згідно з документом, відбір кандидатів на навчання здійснюється у два етапи після оприлюднення переліку освітніх програм.

На першому етапі відбору проводиться спеціалізоване комп’ютерне тестування, яке для цілей експерименту розробляється і затверджується Мінцифри.

Попередні співбесіди з кандидатами, їх спрямування на тестування та надання доступу до тестів проводяться кар’єрними радниками філій Київського міського центру зайнятості.

У разі успішного проходження кандидатом першого етапу, що підтверджується позитивними результатами та відповідними рекомендаціями тестування, він допускається до другого етапу відбору.

На другому етапі відбору комісією Центру зайнятості вивчаються документи, подані кандидатом на відбір з урахуванням результатів і рекомендацій тестування, та проводиться співбесіда з кандидатом.

Під час проведення співбесіди з кандидатом комісія Центру зайнятості з’ясовує його професійну спрямованість, готовність та мотивацію до навчання та подальшого працевлаштування після завершення навчання у роботодавців.

Для співбесіди кандидат подає такі документи:

  • результати та рекомендації тестування;
  • довідку про проходження обов’язкового попереднього психіатричного та наркологічного оглядів;
  • форму первинної облікової документації № 086/о "Медична довідка (лікарський консультаційний висновок)";
  • мотиваційний лист, складений у довільній формі.

Оценка материала:

5.00 / 1
Київських безробітних перевчатимуть на програмістів 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
20.01.2021 488
Еще материалы раздела «Економіка»