Україна повинна виконати вісім структурних заходів і досягти прогресу в переговорах з МВФ для отримання траншу ЄС в 600 мільйонів євро.
Про це в середу, 10 лютого, заявив віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс на прес-конференції з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем.
"Надання другого траншу вимагатиме виконання Україною 8 структурних заходів, які Україна взяла на себе зобов'язання реалізувати, і, по-друге, треба досягти позитивного прогресу з МВФ у рамках програми Stand-by. Дуже важливо забезпечувати судову реформу, зробити антикорупційну інфраструктуру дієвою та покращувати інвестиційний клімат", - сказав він.
Також Домбровскіс назвав умовою виділення траншу боротьбу з корупцією.
"На мою зустріч з прем'єр-міністром я підкреслив, що зусилля щодо боротьби з корупцією також важливі для наступного траншу макрофінансової допомоги ЄС", - заявив він.
За словами віце-президента ЄК, в ЄС вважають, що боротьба з корупцією і реформа у сфері юстиції є важливим пріоритетом для України з часів Революції гідності. "ЄС значно інвестував у підтримку ефективної антикорупційної інституційної архітектури в Україні. ЄС готовий підтримати Україну на її важкому шляху до успіху. Ми закликаємо всі фракції, орієнтовані на реформи, зібратися разом і дати чіткий сигнал про прихильність України зробити шлях реформ незворотнім", - підкреслив Домбровскіс.
Шмигаль назвав боротьбу з корупцією одним із головних завдань уряду.
"Хочу запевнити, що, незважаючи на всю складність викликів, які стоять перед нами, ми продовжуємо впровадження системних реформ в Україні, спрямованих на поглиблення економічної інтеграції з Європейським Союзом", - сказав український прем'єр.
Під час зустрічі сторони почали консультації щодо подальшої лібералізації торгівлі між Україною та ЄС. Зокрема, йдеться про прискорення і розширення сфери скасування ввізного мита в торгівлі.
"Упевнений, що підтримання постійного діалогу сприятиме усуненню торгових бар'єрів у торгівлі", - сказав глава українського уряду.
Шмигаль подякував Єврокомісії за рішення про виділення Україні першого траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро в кінці минулого року.
Він запевнив, що уряд України дотримується своїх зобов'язань щодо виконання всіх умов, зазначених у додатку до Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та ЄС.
"Розраховуємо успішно завершити реалізацію програми в першому кварталі 2021, щоб отримати другий транш макрофінансової допомоги вже навесні цього року", - підкреслив прем'єр.