НОВИНИ ДНЯ: Чому Зеленський бачить у Трампі шанс на завершення війни: The Telegraph дізнався деталі  Україну замете не на жарт. Які області засипле снігом найближчим часом  РФ за 10 днів втрачає стільки, як СРСР в Афганістані за 10 років – експерт  Україна може програти, якщо США скоротять допомогу, - Зеленський  У Києві прогнозують подальше ускладнення погодних умов  Чи може Путін погодитись на замороження війни: у Кремлі відповіли  США дали "зелене світло" на удари вглиб Росії ракетами Storm Shadow, - The Timesвсі новини дня
Прес-релізи
Інше
21.02.2021 810

Особливості носіння брекетів: необхідний арсенал та загальні правила догляду за ротовою порожниною вдома

Робота стоматолога заснована на тому, аби правильно встановити брекети та слідкувати за рухом зубів, постійно коректуючи зубну систему. Коли ж пацієнт повертається додому, то тут вже йому доведеться піклуватися про свою ротову порожнину з її новими елементами самостійно. Правильний догляд за брекетами є гарантією збереження зубів, емалі та ясен у здоровому стані.

Основні правила

Ортодонтичне лікування підвищує ризики виникнення карієсу. Та це неприємне явище можна попередити, якщо притримуватися рекомендацій стоматолога щодо правил носіння брекетів та догляду за ними. Вже у перші дні після їх встановлення доведеться пристосовуватися до нового способу життя і придбати засоби, інструменти для ефективного та безпечного очищення системи.

Процедури, що включають у себе догляд за брекетами та зубами, займають набагато більше часу, ніж коли ротова порожнина знаходиться у звичайному стані. З ортодонтичною конструкцією на кожен зуб потрібно відводити не менше 10 секунд.

Мало зрозуміти, як чистити зуби коли є брекети, варто ще й прислухатися до порад щодо раціону харчування. Так, доведеться відмовитися від твердої та тягучої їжі, не вживати занадто гарячі та дуже холодні страви.

Засоби для очищення брекет-системи у домашніх умовах

Щоб якісно очистити конструкцію та зубний ряд, для цього слід застосовувати наступні інструменти:

  1. Спеціальні зубні щітки. Щітка для чищення зубів з брекетами має бути V-образної форми та мати шийку середньої товщини.
  2. Флоси — нитки для видалення бруду в проміжках між зубами.
  3. Йоржики для брекетів. Застосовуються виключно для чистки зубів із встановленою системою. Вичищається кожний елемент та простір між ними.
  4. Іригатори. Ці предмети гігієни використовуються для миття щелеп та ділянок, що їх оточують, за допомогою тонкого струменю води.

Користуватися інструментами рекомендується після кожного прийому їжі. Правила щодо того, як доглядати за брекетами вдома, розкаже лікар-стоматолог, враховуючи індивідуальні особливості стану зубного ряду та порожнини рота пацієнта.

Обираємо правильну зубну пасту

Під час ортодонтичного лікування необхідно користуватися особливою пастою. Догляд за зубами з брекетами передбачає очищення ремінералізуючим засобом із вмістом фтору. Причому концентрація останнього має складати 1250–1450 ppm. На питання, як правильно доглядати за брекетами, лікар також може порекомендувати пасту із медичним нано-гідроксиапатитом. Це дозволить захистити зуби від карієсу.

Правила чищення

Розглянемо, як чистити брекети вдома самостійно:

  1. Спочатку по черзі очищаємо верхній та нижній зубний ряд із встановленою брекет-системою. Для цього у нас вже є спеціальна зубна паста для брекетів.
  2. Далі піклуємося про кожен зуб окремо за допомогою йоржика.
  3. Видаляємо залишки їжі з щілинок між елементами за допомогою зубної нитки.
  4. Промиваємо ротову порожнину струменем води з іригатора.

В завершення прополіскуємо рот ополіскувачем. Під час носіння брекетів ідеально підходить засіб із антибактеріальним ефектом.

Оценка материала:

5.00 / 1
Особливості носіння брекетів: необхідний арсенал та загальні правила догляду за ротовою порожниною вдома 5.00 5 1
Прес-релізи / Інше
21.02.2021 810
Еще материалы раздела «Інше»