НОВИНИ ДНЯ: Їм нарешті почне щастити: 4 знаки зодіаку, які спіймають удачу за хвіст 27 червня  У Кремлі вибухнули новою істерикою: Захарова заявила про "анексію" Молдови  “До цього треба готуватись”: Буданов відверто відповів, чого очікувати після закінчення війни з РФ  У Криму та Севастополі окупанти ввели режим надзвичайної ситуації  Комарі більше не кусатимуть: які рослини посадити в саду, щоб відлякати комах  Шість шкідників, які можуть залишити вас без врожаю помідорів: як їх вчасно зупинити  Літня спека чи грози: синоптики дали прогноз на 25 червня для Києва та всієї Українивсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
21.11.2024   Київ, Національний експоцентр України   Олександр Зубко

9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

Фестиваль рівно десять років і один місяць тому відбувся вперше. Наступний стався через півроку, далі він проходив усе частіше, якось навіть шість разів за рік. Він змінював локації: найпершою була G13 project studio, потім він переїхав до галереї «Лавра», п’ятий пройшов у «Д12», шостий розташувався у Гідропарку, і на ці дві локації він більше не повертався. Потім він надовго розташувався у Національному експоцентрі України (ВДНГ), проходив тут не весь час, але найчастіше.

Головна мета фестивалю — пропагувати українське вино. Тому більшу частину ярмарку займають стенди вітчизняних виробників. Крім цього тут обов’язково проходить «школа вина», де розказується про різні алкогольні напої, як їх виробляють, як їх правильно споживати. Пізніше до неї додалася «школа сиру». В рамках фестивалю відбувся перший великий конкурс на краще українське вино, в якому якість оцінювали не лише професіонали, але й підготовлені аматори. Його результати тоді суттєво вплинули на ставлення до вітчизняних вин. Тут відбувалося багато різних активностей: і винні забіги, і конкурси на швидкість відкриття устриць, і створювалося фестивальне вино. Кілька разів фестивалю передував «Тиждень вина». Він містив лекції, дегустації — показові або ж оціночні, а з останніх і складалося дегустаційне змагання. Ці події відбувалися на інших локаціях, причому не лише в столиці. З початком великої війни фестиваль «став на паузу», але ті ж самі люди робили трохи менший «Brave Wine: вікенд найкращого українського вина» у приміщеннях колишнього заводу «Арсенал». А вже в травні цього року і знову на ВДНГ пройшов XX Kyiv Food&Wine Festival.

Зараз на фестиваль приходять тисячі людей. Багато відвідувачів знають один одного не один рік. Утворився своєрідний відкритий клуб поціновувачів українського вина. Фестиваль змінив ставлення багатьох людей до вітчизняних продуктів. Ці роки українське ставало все більш модним та якісним. За ці десять років вітчизняне виноробство пройшло величезний шлях: суттєво змінилося законодавство, кількість виноробень виросла багатократно і все частіше вони отримують ліцензію. Суттєво зросла підготовка виноробів: вони охоче вчаться, і на коротких курсах, і у вітчизняних інститутах, і часто за кордоном. Попри те, що вони мали б бути конкурентами, вони охоче діляться досвідом. Все менше лишається областей України, де ще нема офіційних виробів. Велика заслуга в цьому фестивалю Kyiv Food and Wine.

Текст та фото — Олександр Зубко

Фото зроблені 10 листопада 2024 року.

 

XXI Kyiv Food and Wine Festival

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
культура, архитектура, самолеты, Порошенко, политика, музыка, туризм, уикенд, джаз, Киев, протесты, обстрелы, природа, коронавирус, мир, Сергей Смоленцев, путешествия, церковь, дети, история, фотопроект, Шахтер, город, ЗСУ, Россия, авиация, фестивали, #Євромайдан, Нацгвардия, оккупация, война, фотография, учения, сборная Украины, военная техника, общество, Бахмут, Україна, солдат, Новый Год, живопись, Динамо, Донбасс, полиция, футбол, акции, люди, фотоконкурсы, Александр Зубко, карантин, марш, столкновения, ВМС, суд, ДСНС, НАТО, Китай, искусство, митинги, Київ, стихийные бедствия, традиции, США, Майдан, женщины, пожары, Одесса, Польша, выборы, спорт, терроризм, соревнования, Париж, Львів, корабли, ВСУ, медицина, пейзажи, Війна, Верховная Рада, Росія, Киевщина, Путин, зима, передовая, юмор, пляжи, Зеленский, пандемия, фотоподборки, Велика Британія, выставки, животные, дизайн, Дмитрий Дятлов, портрет, технологии, праздники, автомобили, мода