НОВИНИ ДНЯ: Чому Байден дозволив бити далекобійною зброєю по Росії: деталі від Reuters  Кім Чен Ин заявив про небезпеку ядерної війни  Синоптики погіршили прогноз погоди на вихідні: які регіони постраждають найбільше  Жителів низки регіонів України попередили про ожеледицю на дорогах у найближчу добу  Мокрий сніг і різкі перепади температури: яку погоду в Україні очікувати 23 листопада  На вихідних Україні прогнозують від -4 до +13, у суботу - дощі з мокрим снігом  "Довгі Нептуни" та 30 тисяч дальнобійних дронів: Зеленський розповів про українську зброювсі новини дня
Політика
Україна
27.05.2021 633

ЗМІ опублікували деталі «закону про олігархів» від Зеленського

Під визначення олігарха в Україні потрапляють особи, які одночасно беруть участь у політичному житті країни, мають значний вплив на ЗМІ і контролюють значну за обсягом господарську діяльність.

Визначення надане в законопроєкті Міністерства юстиції про олігархів, із текстом якого ознайомилася редакція ZN.ua.

Згідно з документом, під участю в політичному житті розуміється: займати високу посаду в держапараті (від президента до керівника будь-якого центрального органу виконавчої влади), бути пов'язаним із високопоставленими особами, фінансувати або безпосередньо керувати партією, контролювати ЗМІ, які "поширюють інформацію політичного характеру".

Особи, що контролюють великий бізнес – це кінцеві бенефіціари природних монополій, монополісти (50% протягом року поспіль) товарних ринків або просто власники або бенефіціари активів вартістю понад мільйон прожиткових мінімумів (2,28 млрд грн, або $84 млн).

Відповідно до законопроєкту, рішення про визнання особи олігархом приймається Радою національної безпеки і оборони України на підставі подання Кабміну, члена РНБО, НБУ, СБУ або Антимонопольного комітету України і набирає чинності з дня офіційної публікації відповідного указу президента і обов'язкове для виконання.

Офіційно визнаного олігарха включать до "Реєстру осіб, які мають значний економічний і політичний вплив на суспільне життя (олігархів)".

Особам, які будуть включені до реєстру, забороняється:

  1. здійснювати внески (прямо або опосередковано через інших осіб) на підтримку політичних партій відповідно до Закону України "Про політичні партії в Україні".
  2. бути бенефіціаром (зокрема мати у власності) або контролером засобів масової інформації, які поширюють інформацію політичного характеру.
  3. бути покупцем (бенефіціаром покупця) в процесі приватизації об'єктів великої приватизації.

Особи, включені до реєстру, також будуть зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції", йдеться в тексті законопроєкту.

Оценка материала:

5.00 / 1
ЗМІ опублікували деталі «закону про олігархів» від Зеленського 5.00 5 1
Політика / Україна
27.05.2021 633
Еще материалы раздела «Україна»