НОВОСТИ ДНЯ: Что бы произошло, если бы Луна была вдвое ближе к Земле?   У Раді запропонували позбавляти громадянства за російський паспорт  В Украине будет еще две волны экстремальной жары: прогноз на остаток лета  Как выбрать спелую дыню: 5 пунктов  «Жабы», «Гвоздики» и «Рапира»: РФ держит на линии отвода гаубицы, пушки и танки  В Украине ожидается теплая и сухая погода, местами небольшой дождь - Укргидрометцентр  Илон Маск запустит аппарат NASA для поиска внеземной жизнивсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
14.06.2021 256

У «Ранку з Україною» експерти розповіли, чим загрожує українцям відміна святкових вихідних у будні

Заборонити переносити святкові вихідні на будні – про таку ймовірність заговорили у Верховній раді. Зокрема пропонують не робити понеділок або вівторок вихідними днями, якщо державне свято припадає на суботу або неділю. Ведучі програми «Ранок з Україною», яка виходить у будні о 6:30 на каналі «Україна», Марія Мельник і Григорій Герман розповіли, що це дасть українцям і як тривалі вихідні впливають на наступний робочий тиждень.

Українці офіційно відпочивають 131 день на рік. З них 96 днів – це субота, неділя, 24 дні відпустка і 11 державних свят. Але це не межа. Якщо святковий день припадає на суботу або неділю, то він автоматично переноситься на будні. Тобто отримуємо ще додаткові вихідні. Та ця кількість може скоро зменшитися. Цього тижня у Верховній раді зареєстрували відповідну постанову, яка забороняє переносити святкові дні на будні. Тобто якщо День Конституції припадає на неділю, то наступний понеділок вихідним уже не буде.

Експерти стверджують: зменшення або збільшення робочих днів призведуть до колапсу. Бо до їхньої кількості, з урахуванням усіх вихідних та державних свят, підв’язана економіка країни.

«Кількість державних свят у нас чітко прописана у трудовому кодексі. І під ті вихідні прописується баланс робочого часу. На сьогодні в Україні офіційно 11 свят, і якщо виводити якесь свято, то ви автоматично маєте призначити якесь інше, щоб зберегти цей баланс», – коментує економіст Олег Пендзин у програмі «Ранок з Україною».

За таким принципом працює більшість країн світу. Найбільше вихідних у Камбоджі – там 27 державних свят на рік. В Індії та Казахстані – по 21-му. Попереду України – Китай, Гонконг – по 17 святкових вихідних. Турки мають 16. Найменше ж відпочивають у Мексиці – усього 7 офіційних державних вихідних. В Європі найбільш заощадливі щодо відпочинку – Нідерланди та Великобританія мають по 8 державних свят.

Психологи застерігають, тривалий відпочинок посеред робочого року небезпечний.

«Відпочивати потрібно, і відпустка має бути тривалою. Тому що існує адаптація до відпочинку і вихід із нього. А коли це триває короткими днями – 4-5 днів – людина не встигає перебудуватись. І після такого відпочинку ще стільки ж днів включається у робочий процес», – пояснила психологиня Олена Рихальська в ефірі каналу «Україна».

Тому психолог радить останній день великих вихідних присвятити фізичній праці – перебрати шафу, прибрати в оселі або приготувати їжу. У такий спосіб ви підготуєте організм і, головне, свою психіку до нового робочого тижня.

 

Оценка материала:

5.00 / 1
У «Ранку з Україною» експерти розповіли, чим загрожує українцям відміна святкових вихідних у будні 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
14.06.2021 256
Еще материалы раздела «Общество»