НОВОСТИ ДНЯ: У Києві зафіксовано температурний рекорд  “Потуга зібрати кілька сотень тисяч смертників”: експерт спрогнозував, чим закінчиться нова мобілізація в РФ  "Приліт" по аеродрому у Курську: знищено керівництво авіаполку РФ – ЗМІ  Однією ракетою можна розбити колону російських військ: експерт пояснив переваги ATACMS  У Києві оновлено столітній температурний рекорд  Росія рекордно підвищить тарифи на газ для власного неселення  Стало відомо, скільки українських військових Британія підготує до кінця рокувсе новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
23.06.2021 1401

Телеведуча Анна Панова нарвалася на аферистів: вона дала українцям три поради

За лічені секунди крадуть вашу особистість в соцмережах і заробляють мільйони – йдеться про віртуальних шахраїв, які від імені ваших друзів або рідних виманюють у вас гроші.

Журналісти дізналися, що запитати у афериста, перш ніж відкривати йому свій гаманець.

Як працюють шахраї?

Ведучий новин "Сьогодні" на каналі "Україна" Віталій Школьний показує свій Telegram. На перший погляд, нічого незвичного – його фото та ім'я. Насправді, це клон, створений шахраями.

"Прізвище та ім'я – мої, фотографія – теж моя (в студії "Сьогодні", взяли з "Інстаграму"). Але особистість не моя", – каже наш ведучий.

І почали шахраї від його імені писати всім – друзям, колегам і навіть родичам. Просили гроші в борг до вечора.

"У мене був шквал дзвінків від самого ранку до пізнього вечора з питанням "ти не збожеволів, просити по 1,5 тис. гривень у всіх на світі?" – згадує Віталій Школьний.

Прохання про допомогу від колеги отримала й Анна Панова. Однак ведуча, яка не одну таку історію розповідала в ефірі, відразу запідозрила пастку – вона зробила скрін листування і переслала Віталію. Він уже підтвердив, що не писав.

"Віталій ніколи не писав мені в Telegram. По-друге, попросив у мене грошей – це мене дійсно здивувало. Потім я звернула увагу на те, як написано його ім'я – там була зайва літера", – пояснює телеведуча.

Стати жертвами шахраїв може кожен – вони за декілька секунд зламують аккаунт або створюють сторінку-клон. На таких схемScreenshot_2021-06-23_at_13-57-47_60d252a1b1d56_jpg_webp__WEBP_1200__800__-__80

"За день шахрай може заробити 5-10 тисяч гривень. Масштабніші афери оцінюються в мільйон – це гроші, які ви перевели. А іноді це бувають досить-таки серйозні суми. І, на жаль, повернути ці гроші практично нереально", – попереджає експерт з безпеки Руслан Болгов.

Як не потрапити в пастку?

Тому не треба поспішати надсилати гроші, що б там не писали. А щоб викрити шахрая, поставте три простих питання:

якщо в соцмережах пишуть друзі, одразу питайте, де ви познайомилися та скільки дружите;

якщо просить колега, домовляйтеся про негайну з ним зустрічі прямо в офісі або телефонуйте;

якщо повідомлення від ваших родичів, навіть нічого не відповідайте, а відразу телефонуйте особисто.

Зазвичай після таких питань, зловмисники перестають писати і видаляють сторінку.

Оценка материала:

5.00 / 1
Телеведуча Анна Панова нарвалася на аферистів: вона дала українцям три поради 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
23.06.2021 1401
Еще материалы раздела «Суспільство»