<
НОВИНИ ДНЯ: Коли надійде до України допомога США: генерал назвав ймовірні сценарії  США схвалили військову допомогу Україні: у Кремлі вибухнули погрозами Вашингтону  Без істотних опадів та до +15°С: прогноз погоди по Київщині на 22 квітня  Тиждень в Україні почнеться з дощів, вдень до +15°  Грозові дощі, заморозки та похолодання: 22 квітня погода в Україні остаточно зіпсується  У неділю Україну накриє дощами та холодом  Скандальний закон про іноагентів у Грузії: чим він вигідний Росії та чому спалахнули протестивсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
08.09.2021 1081

COVID-вакцини можуть викликати різні реакції - МОЗ пояснює, що це нормально

Реакції, які виникають після вакцинації від COVID-19, підлягають обов'язковому розслідуванню.

Як передає Укрінформ, про це в Фейсбуці повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

"Після вакцинації від COVID-19 можуть виникати різні реакції, і це нормально. Усі реакції, які з’являються після щеплення, в медичних колах називають “несприятливі події після імунізації”, або “НППІ”...Усі серйозні випадки НППІ ретельно розслідуються, щоб визначити, чи дійсно вони пов’язані з вакцинацією. Обов'язково потрібно повідомляти про всі випадки серйозного НППІ, зокрема про важкі стани та летальні випадки, які сталися протягом 30 днів після вакцинації (незалежно від того, чи це перша, чи друга доза вакцини). За збір та аналіз інформації про надзвичайні події після імунізації (НППІ) відповідає ДП “Державний експертний центр МОЗ України”, - повідомляють в МОЗ.

У міністерстві наголошують, що всі лікарські засоби, в тому числі і вакцини, мають свої ризики. Зазвичай реакції на них незначні й тривають лише декілька днів.

МОЗ радить звертатися до лікаря у випадку, якщо після щеплення з’являється дискомфорт. Медичні працівники, до яких звернулись пацієнти зі скаргами на свій стан здоров’я протягом 30 днів після щеплення, мають повідомити про це Державний експертний центр через автоматизовану інформаційну систему з фармаконагляду (АІСФ).

Медичний працівник має надати повідомлення про підозру на НППІ протягом 48 годин із моменту його виявлення. Також інформацію про погіршення самопочуття після вакцинації може надсилати й сам пацієнт.

У МОЗ наголошують, що інформація про несприятливу подію після імунізації надається навіть у таких випадках, коли людина, наприклад, померла внаслідок ДТП. Ці випадки також розслідуються, якщо сталися протягом 30 днів після щеплення.

Розслідування проводять регіональні групи оперативного реагування, до складу яких входять епідмеіологи, інфекціоністи, неврологи, імунологи, алергологи, анестезіологи, педіатри, терапевти та судмедексперти. Вони встановлюють чи є причинно-наслідковий зв'язок між серйозною несприятливою подією та проведеним щепленням.

Як повідомляв Укрінформ, за минулу добу, 6 вересня, виявили 2 197 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, госпіталізовано – 485 осіб, летальних випадків – 53, одужало – 1 429 осіб.

За весь час пандемії в Україні захворіло – 2 300 504 особи, одужало – 2 214 606 осіб, летальних випадків – 54 054.

Оценка материала:

5.00 / 1
COVID-вакцини можуть викликати різні реакції - МОЗ пояснює, що це нормально 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
08.09.2021 1081
Еще материалы раздела «Суспільство»