НОВОСТИ ДНЯ: До «червоної» зони переведуть ще п'ять областей – Ляшко  Антициклон принесет в Украину резкую смену погоды: синоптики обновили прогноз  Firefly Aerospace планує побудувати модуль для висадки на Місяць до вересня 2023 року  Астрономи показали одну з наймолодших знайдених екзопланет  США налаштовані агресивно реагувати на російські кібератаки – Білий дім  Швидко й дешево: НБУ презентував концепцію системи миттєвих платежів  Погода на неделю: потепление до +16все новости дня
Бизнес
Экономика
23.09.2021 516

Марченко розповів про перехід до накопичувальних пенсій - що пропонує уряд

Нинішню систему пенсійного забезпечення в Україні потрібно невідкладно міняти — щоб забезпечити бодай мінімальні виплати українцям, які виходитимуть на заслужений відпочинок у майбутньому.

Таку думку під час засідання круглого столу “Пенсійна реформа в Україні: бути чи не бути", організованого Growford Institute та Інститутом Горшеніна, висловив міністр фінансів Сергій Марченко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Основною причиною того, що держава змушена дедалі більше дотувати Пенсійний фонд, урядовець назвав невтішний демографічний тренд — скорочення народжуваності та збільшення частки людей поважного віку в структурі населення.

“Це не є чимось унікальним, притаманним лише Україні. Це - світовий тренд старіння населення: дітей народжується менше, а літні люди живуть довше. Це означає, що вони отримують соціальні виплати упродовж більшого періоду. Відповідно, треба шукати додатковий фінансовий ресурс. А зробити це можна через сплату єдиного соціального внеску”, - пояснив Марченко.

Він навів такі дані: нині в Україні майже 11 млн пенсіонерів, а осіб, які сплачують соцвнески, — лише 9,7 млн. За словами міністра, йдеться про загрозливу тенденцію, й ситуація, вочевидь, тільки погіршуватиметься.

“Тому й потрібна серйозна суспільна дискусія щодо того, як розв’язувати проблему”, - переконаний Марченко.

Першими кроками у цьому напрямку буде ухвалення напрацьованого Мінсоцполітики та профільним комітетом парламенту за участі Мінфіну пакета законодавчих актів, що передбачають запровадження обов’язкової накопичувальної системи.

“Мова про те, що кожен українець матиме змогу відкрити накопичувальні пенсійні рахунки. Передбачається, що на першому етапі більш активну роль відіграватиме держава, аби сформувати довіру до системи. А вже на більш пізніх етапах (можливо, 2026 - 2027 роки) учасники зможуть самостійно обирати пенсійні фонди і вкладати кошти - як інвестиції у своє майбутнє”, - сказав очільник Мінфіну.

Паралельно держава боротиметься з тіньовою зайнятістю. Адже, за даними Державної податкової служби, із 29 млн українців віком від 15 до 70 років лише 14 млн отримують бодай якісь офіційні доходи.

“Віднявши приблизно 3 млн заробітчан і 2 млн безробітних, ставимо запитання: де “зникли” ще 10 млн наших економічно активних співвітчизників, які не фігурують у жодних податкових базах, тобто, не сплачують жодних податків?” - поцікавився Марченко.

На його думку, "якби вивести з тіні більшу частину доходів, можливо, і не було б таких перекосів з фінансуванням Пенсійного фонду, і не була б такою мізерною українська пенсія”.

Як повідомляв Укрінформ, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що щорічно 1 березня проводитиметься індексація виплат для всіх категорій пенсіонерів. Для цього Верховна Рада підтримала урядовий законопроєкт, що виправив недоліки пенсійної реформи 2017 року, коли військові, науковці, деякі інші категорії громадян були виключені з механізму індексації. Також Шмигаль нагадав, що завдяки комплексним програмам підтримки пенсіонерів за півтора року середній розмір пенсії в Україні зріс майже на 25%.

Оценка материала:

5.00 / 1
Марченко розповів про перехід до накопичувальних пенсій - що пропонує уряд 5.00 5 1
Бизнес / Экономика
23.09.2021 516
Еще материалы раздела «Экономика»