НОВОСТИ ДНЯ: Лазебна: Населення України старіє, дітей – лише 18%  Пів грама: Японія передала NASA проби з астероїда Р'югу  Синоптик рассказал, когда в Украину придет настоящая зима  «Кіборгу» Петру Полицяку присвоїли звання Героя України посмертно  Драйвером хвилі пропаганди про можливе вторгнення в Україну є офіційні сайти РФ – експерт  Погода в Украине на среду, 8 декабря  Тонкі пластикові пакети будуть заборонені в магазинах з 10 груднявсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
24.09.2021 244

Науковці спрогнозували, коли згасне четверта хвиля COVID-19 в Україні

Україна увійшла до групи країн, в яких нова хвиля коронавірусної хвороби ще не встигла досягти максимуму. На піку четвертої хвилі COVID-19 в Україні виявлятимуть до 18 тис. випадків хвороби на добу. Згасання хвилі очікується наприкінці року.

Про це свідчать дані дослідження поширення четвертої хвилі COVID-19, викликаної штамом дельта. Його провели вчені НТУУ "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського.

"Прогнозування динаміки розвитку нової, четвертої хвилі COVID-19 в Україні на 200 днів вперед з використанням методу порівняльного аналізу і нейронної мережі типу «прямого перцептрону» показало, що ця хвиля перебуває на стадії зростання, вона може бути швидкою, але коротшою від попередніх. Її пік передбачається на рівні 15 000-18 000 випадків захворюваності на добу", - сказано в публікації.

На думку вчених, вагомим показником ускладнення епідемічної ситуації з СOVID-19 є значне ослаблення карантину в літній період, а в більшості навчальних закладів - з початку вересня. Крім того, слід враховувати ймовірність сезонного зростання інших респіраторних інфекцій, інтенсивність епідемічного процесу яких протягом попередніх 1,5 року стримувалася карантинними обмеженнями.

Оскільки станом на середину вересня 2021 року Україна має низький рівень повністю вакцинованого населення (близько 12%), ми можемо зіткнутися з важкими наслідками пандемії вже в найближчий період.

Вчені вважають, що оскільки одними з визначальних показників масштабів поширення хвороби є кількість госпіталізованих і летальність, важливо якомога швидше захистити шляхом вакцинації найбільш уразливі щодо несприятливого перебігу COVID-19 групи населення, а саме вікову групу 60 і старше та осіб із супутньою патологією.

Оценка материала:

5.00 / 1
Науковці спрогнозували, коли згасне четверта хвиля COVID-19 в Україні 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
24.09.2021 244
Еще материалы раздела «Общество»