НОВИНИ ДНЯ: Британська розвідка оцінила "могутність" Чорноморського флоту РФ після 1000 днів війни  Сало по-гуцульськи: стародавній рецепт ароматної закуски на зиму  Україну замете не на жарт. Які області засипле снігом найближчим часом  РФ за 10 днів втрачає стільки, як СРСР в Афганістані за 10 років – експерт  Україна може програти, якщо США скоротять допомогу, - Зеленський  У Києві прогнозують подальше ускладнення погодних умов  Чи може Путін погодитись на замороження війни: у Кремлі відповіливсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
24.09.2021 495

Науковці спрогнозували, коли згасне четверта хвиля COVID-19 в Україні

Україна увійшла до групи країн, в яких нова хвиля коронавірусної хвороби ще не встигла досягти максимуму. На піку четвертої хвилі COVID-19 в Україні виявлятимуть до 18 тис. випадків хвороби на добу. Згасання хвилі очікується наприкінці року.

Про це свідчать дані дослідження поширення четвертої хвилі COVID-19, викликаної штамом дельта. Його провели вчені НТУУ "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського.

"Прогнозування динаміки розвитку нової, четвертої хвилі COVID-19 в Україні на 200 днів вперед з використанням методу порівняльного аналізу і нейронної мережі типу «прямого перцептрону» показало, що ця хвиля перебуває на стадії зростання, вона може бути швидкою, але коротшою від попередніх. Її пік передбачається на рівні 15 000-18 000 випадків захворюваності на добу", - сказано в публікації.

На думку вчених, вагомим показником ускладнення епідемічної ситуації з СOVID-19 є значне ослаблення карантину в літній період, а в більшості навчальних закладів - з початку вересня. Крім того, слід враховувати ймовірність сезонного зростання інших респіраторних інфекцій, інтенсивність епідемічного процесу яких протягом попередніх 1,5 року стримувалася карантинними обмеженнями.

Оскільки станом на середину вересня 2021 року Україна має низький рівень повністю вакцинованого населення (близько 12%), ми можемо зіткнутися з важкими наслідками пандемії вже в найближчий період.

Вчені вважають, що оскільки одними з визначальних показників масштабів поширення хвороби є кількість госпіталізованих і летальність, важливо якомога швидше захистити шляхом вакцинації найбільш уразливі щодо несприятливого перебігу COVID-19 групи населення, а саме вікову групу 60 і старше та осіб із супутньою патологією.

Оценка материала:

5.00 / 1
Науковці спрогнозували, коли згасне четверта хвиля COVID-19 в Україні 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
24.09.2021 495
Еще материалы раздела «Суспільство»